KAYYUM HEYETİ BAŞKANI KAYNAR: BELGELER DOĞRU AMA DENETMEN RAPORU ORTADA YOK!

KAYYUM HEYETİ BAŞKANI KAYNAR: BELGELER DOĞRU AMA DENETMEN RAPORU ORTADA YOK!

Afyon CHP il teşkilatında belgeleriyle ortaya çıkan naylon fatura skandalı giderek büyüyor. Naylon faturaları bulan kayyum heyetinin başkanı Nimet Kaynar Turktime.com'a konuştu.

Afyon CHP il teşkilatında belgeleriyle ortaya çıkan naylon fatura olayında skandallar bitmiyor.  CHP teşkilat başkanı Tekin Bingöl’ün atadığı Kayyum heyetinin başkanı ve o dönemki geçici il başkanı Nimet Kaynar'ın yaptığı açıklamalar şöyle;   "O belgelerin tamamı doğru onları biz hazırladık çünkü, biz kayyum olarak atandık. Herkesin herkesi itham ettiği bir dönem. Harcamalara baktık. Gidere yazılan paralar var. Biz o kişiye soruyoruz, ‘Biz öyle bir para almadık’ yanıtını alıyorum. Ama partinin listesi farklı söylüyor. Partiden alacaklı olanların kayıtları defterde gözükmüyor. Geçmiş başkan Nevzat Ercan sonraki başkan Yalçın Görgöz’e tam teslim etmemiş. Tekin Bingöl ve Haluk Koç bize, “Siz tutanakları tutun, biz denetmen göndereceğiz” dediler.
 Sahte faturaların akıbeti hakkın da bilgi veren kaynar,'İl Başkanlığını ele geçirme kampanyalarının tam ortasında görev aldık' dedi ve ekledi, 'Hani derler ya, “YORGAN GİTTİ, KAVGA BİTTİ.”    Faturalarda “KADIN KOLLARI BAŞKANI’NA PARA ÖDENDİ” ifadelerinin normal gelmemesi üzerine genel merkezden denetmen isteyen Kaynar, bu sırada 'il başkanı ne yaptı?' sorusunun sorulması gerektiğinin altını çizdi.    Belgelerin doğru olduğunu söyleyen CHP Kayyum Başkanı, 'Belgeler doğru ama denetmen raporuna bakmak lazım bir de. Denetmen raporu nerde, sonuç ne oldu onu bilmiyorum.'    Turktime.com'dan Talat Atilla'nın röportajı şu şekilde:  Hanımefendi, siz hayali fatura vardır diyerek diğer arkadaşlarla bir tutanak tutmuşsunuz. Şayet kayyum heyeti olarak tutanağınız kasıtlı ise, genel merkezin size ceza vermesi, aksi halde hayali faturaların sorumlularına ceza vermesi gerekmez miydi? Hani, nerde rapor? Sümenaltı değilse, nerede bu rapor? Suçlayan da, suçlu da masum olabilir mi?   CHP KAYYUM BAŞKANI KAYNAR: Nevzat Ercan’a sormak lazım.   Ona da sorarız da, kayyum heyetin başkanı ve hayali fatura var diyen sizsiniz. Neticede hazine parası bunlar.   CHP KAYYUM BAŞKANI KAYNAR: Çözücü makam genel merkezdir. Biz de genel merkeze ilettik problemi.   Peki, bayanlar fıtratı gereği meraklı da olur. Siz hiç merak etmediniz mi, tespitleriniz için genel merkez ne yaptı diye?   CHP KAYYUM BAŞKANI KAYNAR: Sordum ama bana dönüş olmadı.   Hanımefendi sucuğun başkentinde 15 bin liralık sucuk mu yenir? Sizde normal görmemişsiniz ki kayıt altına almışsınız.   CHP KAYYUM BAŞKANI KAYNAR: Devir teslimi yapan Nevzat Ercan, “Eksiklikler olabilir ama muhasebenin kusuru “ dedi.   Nerenin kusuru olduğuna kayyum olarak siz ve sizin tespitlerinizi denetleyecek denetmen karar verir. Niye kayıp bu denetmen raporu?   CHP KAYYUM BAŞKANI KAYNAR: Partide kişisel hırslar ve menfaatler yüzünden CHP zarar görüyor. Buna üzülüyorum.   Peki size, “Bu tespitleriniz objektif değil, taraflısınız” diyen bir genel merkez görevlisi oldu mu?   CHP KAYYUM BAŞKANI KAYNAR: Hayır. Bana ya da kamuoyuna hiçbir şey söylenmedi. Belki de bu konuda mağdur olan Yalçın Görgöz. Ben ısrarcı ve sitemkar davranınca denetmen geldi.   Geldi de ne oldu hanımefendi?   CHP KAYYUM BAŞKANI KAYNAR: Bilmiyorum. Ciddi bir yorgan kavgasıydı. Belki de genel merkez bıktı.   Ne yani? Hayali fatura vardır diye tespit yapılıyor ama ortada denetmen raporu yok!   CHP KAYYUM BAŞKANI KAYNAR: CHP’nin kurucu üyesiyim. Benim için önemli olan CHP’nin zarar görmemesi. Elbette haklısınız. CHP geleneği olan büyük bir parti ama hayali fatura vardır diye kayyum başkanı olarak imzanızı attığınız bir yolsuzluğu kamuoyu adına takip ediyorum. Yani, diyorsunuz ki sonuç yok öyle mi?   CHP KAYYUM BAŞKANI KAYNAR: Yok, elimden geleni yaptım .   Teşekkür ederim.   CHP KAYYUM BAŞKANI KAYNAR: Ben teşekkür ederim.