Kılıçdaroğlu: Cami avlularını çakallara teslim etmeyeceğiz

Kılıçdaroğlu: Cami avlularını çakallara teslim etmeyeceğiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada şehit cenazesinde üstüne atılan kurşunla ilgili, "Cami avlularını çakallara teslim etmeyeceğiz" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları:

"ŞEHİT CENAZESİNDE BOŞ KOVAN DEĞİL, KURŞUN ATIYORLAR"

Şehit cenazelerine gidiyorum boş kovan değil kurşun atıyorlar. CHP'yi farklı bir sürecin içine sokmak istiyorlar. Neden yapıyorlar. 9 Şubat'ta şunu söyledim: Her gün şehitlerimiz geliyor. Bazı sorular soracağım diyorum. Vatandaşlarımın da soru sormasını istiyorum diyorum. 2002'de Türkiye'de terör sorunu var mıydı? Terör örgütüyle sorunu çözmek için masaya oturan iktidar kim? Terör örgütü silahları depolarken aman ha bunlara dokunmayın diyen kim? PKK bizi kandırdı diyen kimdi? Terör örgütü askere alma daireleri kurdu bunlarda tık yok.

DAVA AÇMAZSANIZ NAMERTSİNİZ

O şehitlerin kanları sizin ellerinizde. Terör örgütü yardım ve yataklık yapmışlardır. Yine devam ediyorum; şimdi tekrar dava açıyorum. Açmazsanız namertsiniz diyorum.

Biz hiç bir yerde hiç bir ortamda terör lehine hiç bir cümle sarf etmiş değiliz. Her yerde terörün bir insanlık suçu olduğunu söyledik. Bunun aksine bir cümleyi benim ve arkadaşlarımın ağzından duymadınız.

"GÖĞSÜME SERT BİR CİSİM GELDİ!"

Göğsüme sert bir şey geldi! Ne geldi diye baktım ki yerde bir kurşun! O kadar ahlaksız ve soysuz ki ben o kurşunu Kılıçdaroğlu'na attım diyeceksin! Onun arkasında bağırıyor! Kılıçdaroğlu dışarı diye! Elinizi vicdanınıza koyun. O kişi Binali Yıldırım dışarı deseydi ne olurdu. Cami cemaati büyük bir olgunluk içinde cenazeyi kıldı. Şehidin ne olduğunu biz de onlar da biliyor. Biz cami bahçelerini çakallara bırakmayız! Binali Yıldırım çıkmış diyor ki Kılıçdaroğlu'nun da güvenliğini biz sağlarız diyor. İster sağla ister sağlama. Biz kendi güvenliğimizi kendimiz sağlarız.

"CUMHURBAŞKANI KALKMIŞ DİYOR Kİ"

Kalkmış Cumhurbaşkanı diyor ki dinledim hastanede DHKP-C'lileri PKK'lıları ziyaret etti. Oruç tutuyor mu tutmuyor mu bilmiyorum. Yalan gördüm ama bu kadarını görmedim. Üstelik bunu iftardan önce söylüyor. Pes artık. Hakkında dava açtım. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne kadar gideceğim.

Ekilir ekin geliriz
Ezilir un geliriz
Bir gider bin geliriz!

Binali Yıldırım'a ABD tipi Başkanlık yanıtı


Bugün Binali Yıldırım demiş ki ABD tipi başkanlık için hodri meydan demiş! Bir Türkiye'de eyalet sistmeini kabul ediyor musunuz etmiyor musunuz? İki Amerika'da her eyaletin ayrı parlamentoları ayrı kanunları var, böyle olsun mu olmasın mı? Sen Amerikan Başkanlık modelini kabul ediyor musun etmiyor musun! Bize sorarsan biz atalarımızın kurduğu yetiştirdiği parlamenter sistemi istiyoruz. Hodri meydan dedi hodri meydan diyorum.

"Hakim ve savcılar allak bullak edildi"


Hakim ve savcılar allak bullak edildi, her biri bir yere sürüldü. Yaptığım bir konuşmadan ötürü bir savcı beni ifadeye çağırıyor. Hakimler ve Savcılar Kararnamesi açıklanıyor o savcı terfi ediyor. Dik durma konusunda en ufak bir endişeniz olmasın. Bu kararnameyi imzalayanlara sormak istiyorum: Hangi ahlaki gerekçeyle anaysayı ihlal eden savcıyı terfi ettiriyorsun?

Bol keseden Almanya'ya atıyorsunuz sonra İncirlik'i Almanlara açıyorsunuz! Ya atıyorsunuz bari bu mübarek Ramazan'da yapmayın.

Birileri Cumhuriyet'ten intikam almak istiyor. Birileri Cumhuriyetin kazanımlarını içselleştirememiş. Açık ve net söylüyorum. Böyle düşünenelerin amaçlarını gerçekleştirme ihtimalleri CHP oldukça kocaman bir sıfırdır.

IŞİD geldi bizim başkonsolosluğumuzu bastı o zaman bile IŞİD terör örgütü diyemedi! Efendim evelki hafta Adana'ya, Hatay'a gittim. Çiftçilerle görüştüm! Dediler ki 'Dünyada 3 önemli ova var. 1 Po Ovası İtalya'da, 2 Kalifornia Ovası Amerika'da. 3. ova Adana'daki Çukurova!. Patates tarlada kalmış. Soğan tarlada kalmış. Bize diyorlar ki 'Ne olur Dış politikayı yeniden belirleyin'

Size TÜİK'in rakamlarını vereceğim size: 8.3 milyon tondan 6 milyon tona düşmüş arpa üretimimiz!Nohut üretimi 650 bin tondan 460 bin tona düşmüş! Kuru fasüle 250 binden 220 bin tona düşmüş! Toprağımız mı azaldı, hayır! Nüfusumuz mu azaldı hayır. Niye azalıyor çünkü tarımda planlama yok! Dünyanın bütün ülkelerinde tarım ve çiftçi desteklenir. Bizde nasıl desteklenir: Dünyanın en pahalı mazotunu kullanıyoruz! Çiftçi bir yılda 4 milyon ton mazot tüketiyor. Vergi miktarı 9 milyar lira. Eğer yat olsaydı ÖTV'siz alacaktı ama traktörü olduğu için vergili almak zorunda!

Yaptığı teşviğin 12 katı vergi alıyor! Böyle bir örnek yok! Partimizin sözü var, CHP iktidarında çiftçiye verilecek mazottan KDV de ÖTV de alınmayacak.

Sadece mazot değil arkadaşlar, gübre ve yemde KDV'yi kaldırıyoruz yüzde 1'e indiyoruz dediler. Gittiğin herhangi bir çiftçiye sor. De ki biz KDV'yi kaldırdık, ne kadar kazandınız. Çiftçi diyecek ki ne karı zarar ettik.

2 trakya büyüklüğündeki arazi Türkiye'de ekilmiyor. CHP iktidarında bu firavun düzenini değiştireceğiz.

"Turizmciler yazar kasayı atıyorlar"

Eskiden dış politika deyince vatandaş fazla ilgilenmezdi ama cumhuriyet tarihinde ilk kez dış politika üreticinin cebini vurmaya başladı. Bakın oteller bom boş. Turizmciler yazar kasayı atıyorlar hep beraber turist duasına çıkıyorlar. Bu turistin Türkiye'ye gelmesini engelleyen kim? Bu ülkeyi yönetenler kim. Bütün dünyayı bize düşman edenler kim.

Bu fotoğraf Hatay'da hemen hemen herkesin önünden geçtiği yol üzerinde çekildi. Şimdi dünyanın parasını verdikleri TIR'lar milletin elinde kaldı. Bir dönem Çaykur vardı, kimin hakkını savunurdu çay üreticilerinin hakkını.

13 yıl önce taban gübrenin fiyatı 18 liraydı bugün 70 lira. Ben nasıl üreteceğim ben nasıl kazanacağım. Tarla bana bakıyor ben tarlaya bakıyorum o da mahsun ben de mahsun! Çiftçi kardeşim artık senin de uyanman lazım! Senin alın terine değer veren partiye destek vermen gerekiyor.

Bizim bir tarım bakanımız vardı. Fransa tarımına verdiği katkılardan dolayı şovalye madalyası aldı. Ve bu Türkiye Cumhuriyeti'nin tarım bakanıydı. Hala gidip AK Parti'ye oy vereceğim diyorsan gidip oy verebilirsin kardeşim.

Namuslu vatandaş elektrik faturasını alıyor üzerinde kayıp kaçak bedeli yazıyor. Bunu ödemem diyor. Dava açıyor. Yargıtay diyor ki sen bu vatandaştan kayıp kaçak bedelini niye alıyorsun arkadaş! Sonra ne oluyor, hükümet diyor ki ben de kanun çıkarırım o zaman.

KALIN VE TİVNİKLİ ARASINDA GEÇEN KONUŞMAYI AKTARDI

Bu kanunun çıkması için niye bu kadar istiyorlar. Yandaşları için istiyorlar. Bu telefon görüşmeleri mahkeme kararıyla belirlenmiş görüşmelerdir.