Kılıçdaroğlu hastane çıkışı konuştu: Eğer böyle bir tablo önümüze konacaksa...

Kılıçdaroğlu hastane çıkışı konuştu: Eğer böyle bir tablo önümüze konacaksa...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, afiş asma çalışması sırasında MHP'lilerin saldırısına uğrayarak yaralanan Saadet Partisi Milletvekili Adayı Mehmet Fethi Öztürk ve diğer partilileri tedavi gördükleri hastanede ziyaret etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , Ankara'da seçim afişi çalışması sırasında MHP'lilerin saldırısı ile yaralanarak Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan Saadet Partilileri ziyaret etti.

Seçimbeyannamesini açıkladığı programın ardından yaralı SP'lileri ziyaret eden Kılıçdaroğlu, ziyaretin ardından şu açıklamayı yaptı: 

"Hepimiz siyaset yapıyoruz. Demokratik bir ortamda siyaset yapmak, düşüncelerimizi ifade etmek, inandığımız düşünceleri kamuoyu duysun diye afişler ve pankartlar asmak siyasetin bir geleneğidir. Şiddet uygulamak, insanları sopayla dövmek, gecenin bir yarısında baskın düzenlemek ve insanları yaralamak doğru değil. Türkiye'nin bunları aşması lazım. Eğer böyle bir tablo Türkiye'nin önüne konacaksa, bu gelecek açısından da son derece vahim. Geçmişte buna benzer çok acı olaylar yaşadık. Türkiye'nin böyle olaylar yaşamaması lazım. Bütün siyasi partiler özgür bir ortamda düşüncelerini ifade edebilmeliler. Hangi parti olursa olsun he siyasi partiye saygı duyuyoruz. Ama bu saygının ölçütü şiddete başvurmamalarıdır. Dolayısıyla arkadaşımız yaralanmış. Ağır bir yara. Umarım kısa süre içinde taburcu edilecek. Bu bizi son derece üzdü. Benzer bir tabloyu Türkiye'nin yaşamaması lazım. En büyük dileğimiz bu" dedi."