Kılıçdaroğlu işaret etti, Mansur Yavaş'tan flaş adaylık açıklaması geldi

Kılıçdaroğlu işaret etti, Mansur Yavaş'tan flaş adaylık açıklaması geldi

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara adaylığı için adını geçirdiği Mansur Yavaş’tan açıklama geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Mansur Yavaş, Ankara’da, siyasette önemli bir figür. Onunla arada bir konuşuyorum. Bizim kesimde de sevilen bir isim” açıklaması üzerine konuşan Mansur Yavaş, “Vatandaş olarak Ankara ve ülkemiz için her türlü göreve daima hazırız” dedi.

“DAİMA GÖREVE HAZIRIZ”

Kılıçdaroğlu’yla zaman zaman ülke gündemiyle ilgili görüştüklerini belirten Mansur Yavaş, Hürriyet’ten Deniz Gürel'e şunları söyledi:

“Bu konuda konuşmak için çok erken diye düşünüyorum. 2014 Yerel Seçim Sonuçları Ankara ve Türkiye’de kimsenin içine sinmedi. Halktaki değişim talebi sandıktan çıkamadı. Buna rağmen artık AK Parti’nin dahi tahammül edemediği rant ve beton belediyeciliğinin anayasa ve yasalara uygun olarak sona erdirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Vatandaş olarak Ankara ve ülkemiz için her türlü göreve daima hazırız. Ülkemiz ve Ankara için en büyük ihtiyaç uzlaşma.

Rant ve betona kurban edilen Ankara’nın partiler üstü bir bakışla yeniden ortak akılla ele alınmasında zorunluluk var. Süreç devam ediyor. Siyasetteki taşlar yerine tam olarak oturmadı. Önümüzdeki günlerde en geniş siyasi uzlaşma ile Ankara’nın ele alınıp ona göre bir karar verilmesi gerekir.”