Kılıçlar çekildi... Davutoğlu cephesinden Erdoğan'a sert 'ihanet' yanıtı

Kılıçlar çekildi... Davutoğlu cephesinden Erdoğan'a sert 'ihanet' yanıtı

Davutoğlu'na yakın olduğu bilinen Selçuk Özdağ, Erdoğan’ın, "Çok ayrılıp da parti kuranları gördük. Şu anda hiçbiri hatırlanmıyor. Kafanıza takmayın. İhanetin bedelini ağır öderler" sözünü değerlendirdi. Özdağ, “Bunlar doğru bir ifade değil. Sayın Cumhurbaşkanı da kafasına takmasın” dedi...

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, il başkanlarıyla yaptığı toplantıda ilk kez yeni partiyle ilgili konuşmuş ve "Birileri parti kuruyormuş hiç bunları kafanıza takmayın. Bu tür ihanetlerin içerisinde olanlar bu işin bedelini de ağır öderler'' demişti. Erdoğan'ın bu sözlerine yanıt yeni parti kurma çalışmalarında eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile birlikte hareket eden Selçuk Özdağ'dan geldi.

Eski AKP Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ,  "Bunlar doğru ifadeler değil. Türkiye hukuk devletidir. Türkiye hukukla adaletle yönetilmelidir. Sayın Cumhurbaşkanımız bu tür dillerden vazgeçmesi gerekiyor. Bu dil uygun bir değil. Bu dil Mevlana dili değil, Yunus dili değil. Bu toprakları biz dille fethettik. Bu dil daha çok kutuplaşma dili, kamplaşma dili, daha çok çatışma dili" dedi.

Özdağ'ın açıklamaları şöyle:

  • Endişe etmeye gerek yok, bizi hedef göstermeye gerek yok, bizi de kafasına takmasına gerek yok.

KENDİSİ PARTİSİNİ NASIL KURDU?

  • Parti kurmak niye ihanet olsun ki. Kendisi parti kurarken nasıl demokratik hakkını kullandıysa, bugün kurarlar kurmazlar bilmiyorum, Ali Bey kurar mı veya bir başkası kurar mı, Abdullah Bey, Ahmet Bey kurar mı, onları bilmiyorum. Onların ağzından duymak lazım. Ama parti kurmak ne zamandan beri suç olmuş ve ihanet, hainlik olmuş ki. Ne zamandan beri suç olmuş ki parti kurmak.

'BU İHANET DEĞİL'

  • Demokrasilerde fikir söylemek ihanet değildir. Demek ki yeni kurulacak, kurulacağı söylenen partilerle ilgili ciddi çekinceleri var demek ki, ciddi çekinceleri var ki bu kadar gündeme getiriyor.”