Kocaoğlu’dan Kılıçdaroğlu ve İnce’ye birlik çağrısı!

Edremit Belediyesi’nin düzenlediği 2. Edremit Kitap Fuarı’na katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’dan flaş çağrı geldi. Kocaoğlu, kurultay tartışmalarının bir kenara bırakılıp yerel seçimlere odaklanılması gerektiğini söyledi.

17 Ağustos 2018 Cuma 13:07
Kocaoğlu’dan Kılıçdaroğlu ve İnce’ye birlik çağrısı!

Başkan Kocaoğlu, “Yerel Yönetimler ve Kooperatifler” konulu panelde önemli açıklamalarda bulundu.

Gazeteci Tayfun Canlı Başkan Kocaoğlu’na “İzleyeciler arasında oldukça çok CHP seçmeni olduğunu gözlemliyorum, herkesin merak ettiği yarım kalan projelerinizi tamamlamak üzere yeni dönemde yeniden aday olacak mısınız? ve CHP’deki son yaşanan kurultay sürecini siz nasıl yorumluyorsunuz?" sorusunu yöneltti

BAŞKAN KOCAOĞLU’DAN KAN KAYBI UYARISI!

Kocaoğlu, bu soruya, "Projeler yarım kalmaz, işler bitmez devamlı yürür. Devlette devamlılık esastır." cevabını verdi. Projelerini ve yapacaklarını anlatan Kocaoğlu, yeni dönem için adaylık sinyalini Edremit’ten verdi.

loading...

CHP Kurultay süreci ilişkin soruya ise, “Buraya gelirken İl Danışma toplantısından çıktım geldim. Orada basına kapalı ortamda gerekli eleştirilerimi sıraladım. Yerel seçimlere yönelik Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce ve Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na çağrı yapıyorum. Yerel seçimlerde kol kola girerlerse, daha az yarayla çıkarız seçimlerden, kan kaybına fırsat vermemeliyiz, bu potansiyelden yararlanmalıyız." ifadelerini kullandı.

OLAĞANÜSTÜ KURULTAYI DİLE GETİREN İLK İSİMLERDEN

Kocaoğlu, CHP'de 24 Haziran Seçimleri'nden sonra 'değişim' diyen olağanüstü kurultay çağrısında bulunan ilk belediye başkanlarından dı. Kocaoğlu, CHP'deki muhaliflerin imza toplama sürecinde aktif olarak rol aldı.


 

Son Güncelleme: 17.08.2018 15:10