Koray Aydın'dan flaş iddia: Valilikler İYİ Parti'ye karşı eylem çağrısında bulundu

Koray Aydın'dan flaş iddia: Valilikler İYİ Parti'ye karşı eylem çağrısında bulundu

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, Bingöl’de yaşanan küfürlü tartışmanın ardından valiliklerin, İYİ Parti'ye karşı eylem çağrısında bulunduğunu söyledi ve “Valileri iktidarın değil devletin Valisi olmaya çağırıyoruz” dedi.

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, geçtiğimiz günlerde Bingöl’de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e tepki gösteren ve şehit yakını olduğunu öne süren bir kişiyle gerginlik yaşamıştı. İkili arasındaki tartışmada, Türkkan küfürlü ifadeler kullanmıştı. 

Olayın ardından,  Türkkan’ın, pazartesi günü Meclis Grup Başkanvekilliği görevinden alınacağı öne sürüldü. 

"İKTİDARI UYARIYORUZ" 

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, valiliklerin İYİ Parti'ye karşı eylem çağrısında bulunduğunu iddia ederek çok sert tepki gösterdi. 

"Valiliklerin; koruculara İYİ Parti’ye karşı protesto eylemi yapmaları, şehit ailelerine de basın açıklaması için talimat verdikleri öğrenilmiştir" diyen Aydın, "İktidarı uyarıyoruz; Valileri iktidarın değil devletin Valisi olmaya çağırıyoruz" dedi. 

Koray Aydın'ın açıklaması şu şekilde:  

Bingöl’de yaşanan provokatif ve üzücü olaydan sonra Valiliklerin; koruculara İYİ Parti’ye karşı protesto eylemi yapmaları, şehit ailelerine de basın açıklaması için talimat verdikleri öğrenilmiştir. İktidarı uyarıyoruz; Valileri iktidarın değil devletin Valisi olmaya çağırıyoruz.