Meclis'te gerginlik

Meclis'te gerginlik

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda AKP'li Selahattin Beyribey ile CHP’li Orhan Sarıbal arasında tartışma çıktı. Birbirlerinin üzerine yürüyen Sarıbal ve Beyribey’i araya giren milletvekilleri sakinleştirdi.

Plan ve Bütçe Komisyonu’nda ‘Bazı Vergi Kanunları ile Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’ görüşmeleri sürerken AK Partili Selahattin Beyribey ile CHP’li Orhan Sarıbal arasında tartışma çıktı. AKP'li Beyribey, Sarıbal’a “Sen çapaklarınla ve saçlarını taramadan buraya geliyorsun” dedi. Sarıbal ise “Benim taranmaya ihtiyacım yok” cevabını verdi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, engelli ve malullerin matrahı 90 bin lirayı geçmeyen otomobilleri ÖTV’siz almasını öngören maddeye ilişkin bilgi verirken CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal araya girdi.

‘O PARALARLA 10 TANE TÜRKİYE YAPILIRDI’

CHP’li Sarıbal, “O paralarla 10 tane Türkiye yapılırdı. Şu memleketin borçlarına bakın ya!  70 milyar dolarlık özelleştirme yaptınız. Size miras mı kaldı? Her şeyi sattınız, satmaya devam ediyorsunuz. Hiçbir şey bırakmıyorsunuz” diyerek Bakan Ağbal’a tepki gösterdi.

TANSİYON YÜKSELDİ

Naci Ağbal ve Orhan Sarıbal arasındaki sözlü tartışmaya diğer AK Parti ve CHP milletvekillerinin dahil olması üzerine komisyonda tansiyon yükseldi. Ayağa kalkan AK Parti Kars Milletvekili Yusuf Selahattin Beyribey, CHP’li Sarıbal’a, “Sen saçlarını taramayı öğren. Sen çapaklarınla ve saçlarını taramadan buraya geliyorsun. Bak, ne dediğimi anladılar. Dün terbiyesizlik yaptın. Burunla oynamak ne demek terbiyesiz. Herkes anladı ne dediğimi herkes anladı” diye bağırdı.

‘BENİM SAÇLARIM ÇOK DOĞAL’

Bunun üzerine Orhan Sarıbal, Beyribey’e “Sen tara, senin taranmaya ihtiyacın var benim değil. Benim hiç taramaya ihtiyacım yok. Senin ihtiyacın var. Benim saçlarım çok doğal. Sen kendin tara. Kimseye terbiyesizlik yapmadım. Sen yapıyorsun terbiyesizliği” dedi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Akp ve Chp'li Vekilin Güldüren Kavgası | izlesene.com