MHP'de Akşener istifaları...100 kişi daha

MHP'de Akşener istifaları...100 kişi daha

Akşener'in parti kurma girişimiyle hız kazanan MHP'den ayrılma furyasında 3.470 kişinin istifa ettiği bildirildi.

Kastamonu’nun Küre ilçesinde, ilçe başkanı da dahil olmak üzere 100 kişi MHP ilçe teşkilatından istifa ederek, Meral Akşener’in partisine katıldı.

İlçe başkanı Muammer Türkoğlu’yla birlikte 100 MHP’li, bugün ilçe seçim kuruluna giderek istifa dilekçelerini verdi.

Türkoğlu, yaptığı açıklamada, MHP’li muhaliflerin kongelerinin geçersiz sayıldığını hatırlatarak, “MHP genel merkezi, baştan itibaren demokratik ve meşru bir hak olan kongre talebini ihanetle eş tutmuş, kongre talep edenlere akıl almaz iftira ve hakaretlerde bulunmuştur. Yaşanılan bu süreç ve referandum süreci, MHP genel merkeziye yollarımızın tamamen ayrıştığını, ülkü ve gönül birlikteliğimizin kalmadığını net olarak ortaya çıkarmıştır” ifadelerini kullandı.

'Artık mümkün gözükmemektedir'

MHP çatısında kalmanın fikirlerini iktidara taşımaya katkısı olmayacağını düşündüklerini aktaran Türkoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kuşkusuz ki ideallerimizi, fikirlerimizi iktidara taşımak için mücadelemiz sürecektir. Zira bu bizler için yaşama gayesidir. Ancak bu mücadelenin artık MHP çatısı altında sürdürülmesi mümkün gözükmemektedir. Bu nedenle sayın Meral Akşener’in kuracağı yeni partiye destek vereceğimizi kamuoyuyla paylaşıyoruz.”

MHP’den şimdiye kadar 3.470 kişinin istifa edip Akşener’in partisine katıldığı öne sürüldü.