MHP'de 'Devlet' depremi!

MHP'de 'Devlet' depremi!

MHP’de kongre isteyen Antalyalı kurultay delegeleri Ankara’da Büyük Anadolu Oteli önünde gerçekleştirilen eyleme destek verdi. Destekçiler arasında MHP Antalya İl Başkanı Adnan Kaya, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökçe de vardı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kurultay destekçisi MHP Antalya İl Başkanlığını faks emriyle görevden aldı.

MHP’de mahkemelik olan kurultay çağrısı sonrası Ankara’da Büyük Anadolu Oteli önünde gerçekleştirilen eyleme Antalya’dan çok kritik isimler destek verdi. Genel başkan adayları Meral Akşener, Sinan Oğan, Koray Aydın ve Ümit Özdağ’ın öncülüğünde gerçekleşen harekete MHP Antalya İl Başkanı Adnan Kaya, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce ve çok sayıda meclis üyesi ve partili katıldı.

BARİKAT ÖNÜNDE FOTOĞRAF


Polis barikatları önünde fotoğraf çektiren Antalyalı MHP’li isimler, muhalif liderlerinin imzaya açtığı hazirun cetveline de imza attı. Kongre hareketine destek vermeleriyle ilgili Hürriyet’e konuşan Kemer Belediye Başkanı Gül, “MHP’ye gönül veren, muhalefet boşluğunu gören herkes değişim bekliyor. Bu süreç içinde de Meral Akşener milliyetçi, Atatürkçü duruşu ile bir umut olarak görünüyor. Ben de MHP’li bir kurultay delegesi olarak kendisine açıkça destek veriyorum” diye konuştu.Meral Akşener’i Kemer’de yapılacak 19 Mayıs etkinliklerine davete ettiğini belirten Gül, “Biz bütün genel başkan adaylarımıza saygı duyuyoruz. Ancak Meral Hanımın birleştirici gücünün daha fazla olduğuna inanıyoruz. Siyasete mantıklı bakan, küçük olsun benim olsun zihniyetinde olmayan herkes bu sürece destek vermeli. Zaten alandaki araç plakalarına baktığımızda Antalyalıların ne kadar ilgili olduğunu da gördük ve kurultay delegeleri olarak da imzalarımızı attık” dedi.‘İHRAÇ OLSAM DA FARKETMEZ’

Genel başkan adaylarına destek için değil, kongre kararı alınması için Ankara’ya gittiğini vurgulayan MHP Antalya İl Başkanı Kaya, şöyle dedi: “Ben il başkanı olarak herhangi bir adaya destek için orada bulunmadım. Benim amacım kongre sürecine destek olmaktı. Çünkü parti tabının uzun süredir sıkıntı içinde olduğunu biliyorum. İnşallah daha fazla kaos ortamı yaşanmadan bu kongre yapılır. Bu süreç içinde Genel Başkanımız tarafından hakkımda bir yaptırım uygulanırsa onu da baş tacı yaparız. Ancak kongre beklentimiz değişmez.”

‘TABANI DİNLEMELİLER’


Amaçlarının kimseyi hedef tahtasına koymak olmadığını dile getiren Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce, “Bir an önce MHP tabanının kongre isteği yerine getirilmelidir. Zaten bu beklentiler içinde biz Ankara’da bulunduk. Ancak hak etmediğimiz bir ortamla karşılaştık. Bizim tek derdimiz kongreyi toplayıp daha güçlü bir MHP ile yola çıkmak. Bu süreçte de Meral Akşener’e açık desteğimizi ifade ediyoruz” diye konuştu.

GÖREVDEN ALINDILAR


Öte yandan, MHP Genel Merkezi, kongre isteyen Antalyalı kurultay delegelerine destek vererek Ankara’da Büyük Anadolu Oteli önünde gerçekleştirilen eyleme katılan MHP Antalya İl Başkanı Adnan Kaya ve yönetim kurulunu faks emriyle görevden aldı. Genel Başkan Devlet Bahçeli ve Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin imzasıyla gelen faksta MHP Antalya İl Yönetim Kurulu’nun fesih edildiği bilgisine yer verildi.