Muharrem İnce meydan okudu; herkes haddini bilsin

CHP Milletvekili Muharrem İnce, referandum çalışmalarına İstanbul Avcılar'da devam etti. İnce, yaptığı konuşmada anayasa değişikliğine neden ‘hayır’ denilmesi gerektiğini anlattı. Miting alanının yeri ve büyüklüğüyle ilgili Avcılar Emniyeti'yle gerginlik yaşandığını belirten İnce kürsüye çıkar çıkmaz ilk olarak, ''Tayyip Erdoğan bu ülkenin helikopteriyle otobüsüyle gezecek, sen bana burada miting yapamazsın diyeceksin, yapıyorum ne diyeceksen de!'' dedi.

24 Şubat 2017 Cuma 23:27
Muharrem İnce meydan okudu; herkes haddini bilsin

CHP Milletvekili Muharrem İnce, referandum çalışmaları kapsamında İstanbul Avcılar'da miting yaptı. Buradaki konuşmasında İnce, “Bizim tarihimizde Kanuni Sultan Süleyman olabilir ama bizim tarihimizde Deli İbrahim de var. Bu yetki asla ve asla bir kişiye verilmez. Bir apartmanı bile bir kişiye teslim etmiyoruz. 80 milyonu bir kişiye teslim edecek miyiz? Atatürk’e verilmeyen bu yetkiyi kimseye veremeyiz. Eyalet, federasyon, özerk bölge ilan edebilir demektir. Bu yetki bir kişiye verilebilir mi? Şöyle düşüneceksin sandıkta beyaza basarsam, bu demokrasinin kefeni olur. Öldürürüm. Demokrasiye kefen giydiririm. Kahverengi toprağın bereketidir, Çukurova’dır” dedi.


“AZERBAYCAN’A BİZE GELECEĞİMİZİ GÖSTERDİĞİ İÇİN KOCAMAN BİR ALKIŞ”


Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’in eşini cumhurbaşkanı yardımcısı olarak atamasına değinen İnce, “Ben bugünkü konuşmamı Azerbaycan’a adamak istiyorum. Ne zaman başımız sıkışsa dost ve kardeş Azerbaycan imdadımıza yetişmiştir. Ne zaman kurtuluş savaşı versek Azerbaycan yanı başımızdadır. ‘Bu memleketin başına bela, diktatör geliyor’ dediğimizde inanmadılar. Ne oldu karısını cumhurbaşkanı yardımcısı yaptı. Bak Azerbaycan’a gör halini. İlk kutlayan da damat oldu. Enerji Bakanı. Azerbaycan’a bize geleceğimizi gösterdiği için kocaman bir alkış gönderelim. Kocaman” diye konuştu.

 

loading...


“SEÇİM YAKLAŞTI MI MİLLİ DUYGULARI, DİN DUYGULARINI SÖMÜRMEK BİR NUMARALI İŞLERİ OLUR”


İnce, “Din istismarı sezonu açıldı. Milli duyguları istismar sezonu açıldı. Yine idam tartışması gündemde. Yapamayacağını bile bile. Bal gibi de biliyor yapamayacağını. Seçim yaklaştı mı milli duyguları, dini duygularını sömürmek bir numaralı işleri olur. Umre sezonu başlar masala. Devlet parası ile Umre sezonu” dedi.


İNCE’DEN AVCILAR EMNİYET MÜDÜRÜNE: “BEN MİTİNG YAPIYORUM SEN DE GEREĞİNİ YAP O ZAMAN”


Avcılar Emniyet Müdürüne tepki gösteren İnce, “Avcılar Emniyet Müdürüne de sesleniyorum; sabahtan beri problem çıkarıyorsun müdür bey. Bak, stant büyükmüş, küçük diyorsun. Bak söyleyeyim, ‘biz miting yapamazmışız, basın açıklaması yaparmışız.’ Ben miting yapıyorum sen de gereğini yap o zaman. Türkiye Cumhuriyeti babanızın çiftliği mi sizin. Tayyip Erdoğan bu ülkenin uçağı, helikopteri, otobüsü ile meydan meydan gezecek. Benim burada il başkanım, ilçe başkanım 10 milletvekili gelecek sen bana ‘burada miting yapamazsın, basın açıklaması yapacaksın diyeceksin. Yapıyorum mitingi, ne dileyeceksiniz deyin bakalım. Herkes haddini bilsin” ifadelerini kullandı.


“80 KİŞİYİ GÖZ ALTINA ALDINIZ ‘HAYIR’ DEMEYECEK MİYİZ?”


İnce, “Evet’ demek serbest, ‘hayır’ demek yasak öyle mi? 80 kişiyi göz altına aldınız. ‘Hayır’ demeyecek miyiz? O zaman oy pusulasını bir tane yapın beyaz yapın. ‘Evet’ ‘Hayır’ demek yasak olsun. Yarın Bayrampaşa’dayım. Pazar günü Nilüferdeyim. Yapacağız. Yapacağız” dedi.

 

550 MİLLETVEKİLİNİ 600 YAPMALARI ”EVET” DİYEN BİR PARTİYE RÜŞVET Mİ?


550 milletvekilinin 600 olmasına da değinen İnce, “300 milyonluk ABD’de 435 milletvekili var. 80 milyonluk Türkiye’ye 500 yetmiyor 600 yapıyoruz. Başka bir devlet olan Rusya’nın nüfusu 150 milyon. Rusya’da milletvekili sayısı 450. 150 milyon nüfuslu Rusya’da 450 milletvekili varken, 80 milyonluk Türkiye’de 550 kişi yetmiyormuş 600 yapacakmışız. Acaba bu 550’yi 600 yapmaları ‘evet’ diyen bir partiye rüşvet olabilir mi?” dedi.

 


İnce, “Yargı tarafsız olamaz. Yargı; Cumhuriyet’ten, demokrasiden yana insan haklarından yana taraftır. Meclisi 600 milletvekiline çıkarma çalışmaları, “anayasa’ya evet’ diyen bir partiye rüşvet olabilir mi? Bir kişi futbol federasyonu, hakem, merkez hakem komitesi başkanı, hem kulüp başkanı olabilir mi? 80 milyonluk Türkiye’yi cumhurbaşkanı hastalığında yurt dışına gittiğinde atadığı bir memura verecek misiniz? Atatürk’e verilmeyen Meclisi feshetme yetkisini kimseye veremeyiz. Yeni değişiklikte ‘cumhurbaşkanı yeni bakanlık kurabilir, bakanlık taşra teşkilatlarını kurabilir diyor. Yani; eyalet kurabilir, federasyon kurabilir, özerk bölge ilan edebilir demektir. Kararname çıkararak bir gecede 3 milyon memuru işsiz yapabilir mesela. Nerede yargılayacaksın? 17’den 15 üyeye düşürülen 12’sini cumhurbaşkanının atayabileceği Anayasa Mahkemesi’nde mi?”

Muharrem İnce, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Beka sorunu var” dediğini hatırlatırken, “Devletinin mi, Bahçeli’nin mi beka sorunu var, bunu anlayamadık. Mademki çok önemli bu konu hemen halledilmeli, neden değişiklik paketinde seçim için 2.5 yıl sonrasını bekliyorsunuz” dedi.


“YAKINDA FETÖ ‘EVET’ DERSE NE YAPACAKSINIZ? ‘HAYIR’ DİYECEK MİSİNİZ?”


İnce, “Yargıyı teslim ederseniz dedikçe ‘siz darbecisiniz’ dediler. Neden ‘evet’ verilmesi gerektiğini anlatamıyor, çamur, pislik atıyorlar. HDP, PKK, FETÖ ‘hayır’ diyormuş. Ee… bu da evet diyormuş. Yakında FETÖ ‘evet’ derse ne yapacaksınız? ‘Hayır’ diyecek misiniz?” diye sordu.


“TAYYİP ERDOĞAN DUY DUY BU MEYDANDAKİLER DE TERÖRİST DEĞİL”


Kendisini dinlemeye gelenlere “Hayır mı?” diye soran İnce, “Hayır” cevabını alınca, “Siz FETÖ’cü, PKK’lı, IŞİD’ci misiniz?” Tayyip Erdoğan duy duy. Bu meydandakiler de terörist değil. Bu meydandakiler Cumhuriyetçi, Atatürkçü insanlar” diye konuştu.


“EMPERYALİSTLERE, İŞBİRLİKÇİLERE MUSTAFA KEMAL ‘HAYIR’ DEDİĞİ İÇİN BİZ DE ‘HAYIR’ DİYORUZ”


İnce, “Tarihimizde tek adam yok. Yanında hep bir ikinci adam var. Bire cahil adamlar siz misiniz Osmanlı’nın devamı? Siz daha tarihi bilmiyorsunuz. Emperyalistlere, işbirlikçilere Mustafa Kemal ‘hayır’ dediği için biz de ‘hayır diyoruz. Bize kandırılmayan birisi lazım” dedi.


“AVCILAR EMNİYET MÜDÜRÜNE TALİMAT VERİP STANT KÜÇÜLTÜYORMUŞ”


İnce, “Korkuları bu yüzden Avcılar emniyet müdürüne talimat verip stant küçültüyormuş. Metreyle mi ölçtün? Kimsin sen stant küçültüyorsun? Ne zannediyorsunuz kendinizi? Bunlara boyun eğmeyeceğiz. Çevremizde güvenliğimiz sağlayan polis memuru kardeşlerime kocaman bir alkış istiyorum. Onlarla derdimiz yok. Onlara emri veren siyaset kurumu ile uğraşıyoruz” açıklamasında bulundu.


“EVET DEMEK, EYALET, FEDERASYON, ÖZERK BÖLGE İLAN EDEBİLİR DEMEKTİR”


CHP’li Muharrem İnce tek adamlık sistem için de, “Evet denilirse, ben bakanı sen de beni denetleyemezsin. Öyle yağma yok. Benim elimden yetkiyi alacaksın. Bakana soru soramayacak duruma getirilecek. Atatürk’e verilmeyen bu yetkiyi kimseye veremeyiz. Eyalet, federasyon, özerk bölge ilan edebilir demektir. Bu yetki bir kişiye verilebilir mi?” dedi.
İnce, “Atatürk’e verilmeyen bu yetkiyi kimseye veremeyiz” dedi. İnce, ”1924 yılında anayasa yapılırken Saruhan mebusu ve Dersim mebusu kürsüye çıkıyor. Orada milletvekilleri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Meclis’i fesih yetkisi vermek istiyorlar. Bu iki vekil kürsüye çıkıyorlar ve diyorlar ki; ”Gazi, Mustafa Kemal Paşa bizim canımızızdır onu çok severiz. bizim milletimiz de onu çok sever. Ancak biz çoluk çocuğumuzun geleceğini Gazi Paşa dahi olsa kimseye veremeyiz diyorlar ve reddediyorlar. Atatürk’e verilmeyen bu yetkiyi kimseye veremeyiz” ifadelerini kullandı.


“BİZİM TARİHİMİZDE KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN OLABİLİR AMA BİZİM TARİHİMİZDE DELİ İBRAHİM DE VAR”


İnce, “Bizim tarihimizde Kanuni Sultan Süleyman olabilir ama bizim tarihimizde Deli İbrahim de var. Unutmayın. Bu yetki asla ve asla bir kişiye verilmez. Tek başına bir kişi 80 milyonun bütçesini yapıyor” dedi.


“BİR APARTMANI BİLE BİR KİŞİYE TESLİM ETMİYORUZ 80 MİLYONU BİR KİŞİYE TESLİM EDECEK MİYİZ?”


İnce, “Bir apartmanı bile bir kişiye teslim etmiyoruz. 80 milyonu bir kişiye teslim edecek miyiz? Acaba Türkiye Cumhuriyeti devletinin mi beka sorunu var? Devlet Bahçeli’nin mi beka sorunu var? Anlayamadım” dedi.


“ŞÖYLE DÜŞÜNECEKSİN SANDIKTA BEYAZA BASARSAM, BU DEMOKRASİNİN KEFENİ OLUR”


İnce, “Şöyle düşüneceksin sandıkta beyaza basarsam, bu demokrasinin kefeni olur. Öldürürüm. Demokrasiye kefen giydiririm. Kahverengi toprağın bereketidir Çukurova’dır. Rehavet, korku, teslimiyet yok” dedi.


CHP'li Muharrem İnce, Türkiye'nin, yönetilemediğini öne sürerek, şöyle dedi;


“Bunun birkaç sebebi var. Teğeti bilmeyen bir cumhurbaşkanı, açıyı bilmeyen bir başbakan var. 180 derece ile 360 dereceyi ayırt edemeyen bir profesörümüz var. Dünyada ilk ve tek profesör bu. Bu kadar cehaletin olduğu bir yerde duran bir adamı bile tutukladılar, patlayan adamı tutuklamadılar. Duran adamı geçmişte tutukladılar biliyorsunuz. Ama canlı bombaları eylem yapmadan tutuklayamayız diyor. Duran adamı tutuklayıp, patlayan adamı tutuklayamayacak kadar beceriksiz ve cahil bunlar.


Miting öncesi Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ile birlikte, Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak‘la görüşen Muharrem İnce, ilçedeki çalışmalar hakkında bilgi aldı. Avcılar'ın İstanbul'un, Marmara'nın tek kadın belediye başkanı ile çağdaş, sosyal belediyecilik anlayışı ile yönetilmesi nedeniyle şanslı olduğunu söyleyen Muharrem İnce, CHP'li meclis üyeleri ile de görüşüp birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Ziyaret sırasında Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Mustafa Kemal Atatürk'ün Yalova'daki köşkünün yanında bulunan ve “Ağaç çınardır. Çınar ise devlet!” diyerek kesilmesine mani olduğu çınar ağacının 01 nolu yaprağı ile Atatürk'ün Türk Milletine bağışladığı Yalova Köşkü ve Çınar Ağacının yer aldığı resmi hediye etti.

Son Güncelleme: 24.02.2017 23:27
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.