Perinçek yineledi: AKP bizim siyasetimize geldi!

Perinçek yineledi: AKP bizim siyasetimize geldi!

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İran'ın yarı resmi haber ajansı Tesnim'e verdiği röportajda daha önceden ifade ettiği, "AKP bizim programımıza geldi, şimdi biz programımızı terk mi edeceğiz? Bizim yanımıza geldi memnunuz" sözlerini yineledi.

İran'ın yarı resmi haber ajansı Tesnim muhabirinin sorduğu, "Efendim siz daha önce de haber ajansımıza yaptığınız bir değerlendirmede AKP hükümetinin Vatan Partisi'nin siyasetine geldiğini ifade etmiştiniz hala aynı görüşte misiniz?" sorusuna, Doğu Perinçek dikkat çeken bir yanıt verdi. 

İşte Perinçek'in yanıtı:

"Elbette laiklik ve aydınlanma konusu hariç dış politika, Batı Asya politikaları, Teröre karşı mücadele, güvenlik siyasetleri buralarda evet geldi. Her adımda geliyor, bir zamanlar onlar FETÖ ile beraberdiler FETÖ'yle savaştılar, PKK ile açılım yaptılar PKK ile savaştılar, Rusya'yı düşman gördüler, dost oldular, İran'a karşı Pers milliyetçisi diyerek saldırıyorlardı ama şimdi el uzatıyorlar. Bunların hepsi Vatan Partisi'nin siyaseti. Oraya geldiler, gelmeye devam ediyorlar..."