Sinan Oğan: Kongre tarihi verdi, BBP'ye göz kırptı

Sinan Oğan: Kongre tarihi verdi, BBP'ye göz kırptı

MHP'de muhalif kanadın olağanüstü kurultay talebiyle başlayan süreçte sular bir türlü durulmuyor. Mahkemeden de muhaliflerin talebine olumlu karar çıkması, Genel Başkan Bahçeli ve Genel Merkezi çileden çıkardı. Ancak, muhalifler taleplerinde hala ısrarlı. Hatta kararlılıklarını bir adım öteye taşıyarak, MHP için bölünme sinyali bile verildi. Muhaliflerin önde gelen isimlerinden Sinan Oğan, Hollanda Azerbaycan Türk Kültür Derneği tarafından Lahey'de düzenlenen "Türk Dünyası Nevruz Şenliği"ne katıldı.

Oğan, burada birlik sinyali verdi ve "Yarışacağız, tek bir vücut olarak çıkacağız, ondan sonra da kim genel başkan olacaksa diğerlerini etrafına toplayacak ve MHP güçlenerek yoluna devam edecek. Kurultay olacak. Bu ne paraleldir, ne kumpastır, ne başka bir şeydir. Paralele, Devlet bey ne kadar karşıysa ben ondan daha fazla karşıyım, kimse kusura bakmasın" diye konuştu.

Haber bekliyorlar

Siyasette kendisine uygun bir mecra bulamayan insanların MHP'ye katılacağını söyleyen Oğan, "MHP'ye çok ciddi katılımlar olacaktır. Başta Büyük Birlik Partisi olmak üzere birleşmeler olacaktır. Türkiye'de ismen çok tanıdığınız, çok bildiğiniz isimler MHP'ye katılmak için bizden haber beklemekteler. İnşallah kurultayımızı yaptığımızda göreceksiniz peş peşe flaş isimler MHP saflarına katılacaklardır" dedi. Oğan, Genel Başkan seçilmesi durumunda BBP'ye teklif götüreceğini belirterek, "Biz davet edeceğiz ve inanıyorum ki, onlar da davete icabet edecekler. Biz görüşüyoruz, arkadaşlarımız, hep iyi arkadaşlarımız. Aynı kökten geliyoruz, taban da bunu istiyor zaten.

Dolayısıyla biz davet edeceğiz, onun sözünü veriyorum ve inancımı ifade ediyorum ki, onlar da bu davete icabet edecekler. Sadece onlar değil, başka siyasi figürler ve siyasi organizasyonlar da" dedi.