Sinan Oğan'dan, Bahçeli'ye 'Kuzey Koreli' isyan!

Sinan Oğan'dan, Bahçeli'ye 'Kuzey Koreli' isyan!

"İktidar 400 milletvekilini almanın hesaplarını yaparken, MHP Genel Merkezi bunu görmüyor mu?" diyen MHP Genel Başkan adayı Sinan Oğan "Kuzey Kore lideri bile kurultay yapıyor" diye Bahçeli'ye isyan etti.

Bir otelde düzenlenen ‘Kutlu Anadolu Yürüyüşünün Kırşehir Buluşması’ toplantısına katılan Sinan Oğan, MHP’nin, kongresini yapamaması halinde AKP’nin 400 milletvekili çoğunluğunu bulabilmek için seçime gidebileceğini iddia etti.

KUZEY KORE LİDERİ BİLE KURULTAYA GİDİYOR

‘Bozkurt Oğan’ sloganı atılan salonda konuşan Oğan, şunları söyledi: “Türkiye’de hukuk mahkemesine güveniyor, genel kanaatin bozulamayacağını düşünüyoruz. Neden mahkeme kapılanlarında dolaşıyoruz. Ülkücü hareket tüzükteki bir maddeyi değiştirmekten aciz midir? İmzaları biz topladık. İktidar partisi kurultaya gidiyor. 37 senedir kurultaya gitmeyen Kuzey Kore lideri bile kurultay yapacağını ilan etti. Bir tek ‘Kurultaya gitmem’ diye direnen MHP Genel Merkezi. Delegelerimiz yeterli çoğunluğu elde ederse genel başkan değişimi de yapılır. Bu delegeler genel başkanı seçmedi mi? Ülkücü irade ve delegeden korkmayacaksın. Bayrağının devredilmesinin zamanı gelmiştir. 3 hilalli sancağı dikeceğiz ve delegelerimiz de seçerse bizler bu göreve talibiz. Kesinleşmemiş olmakla beraber gazetelere yansıyan kadarı ile Yargıtay MHP’yi haklı bulmuştur. 15 Mayıs’ta kongre olacaktır. Ancak bu resmi bir açıklama değildir Yargıtay Genel Kurulu, MHP’yi haklı bulmuştur. Allah izin verirse 15 Mayıs’ta kurultaya gideceğiz. Yargıtay’ın resmi bir açıklaması değil. Basına yansıyanları ifade ediyorum. Bunun altını çizmemde fayda var. Türkiye’de hukuk sistemine güveniyoruz. 12’nci Sulh Hukuk Mahkemesi’nin verdiği kararın Gemerek ve Tosya’daki bir mahkemeden bozulamayacağı kanaatindeyiz. 12’nci Sulh Hukuk Mahkemesi’nin kararının bozulabileceği bir yer yine 12’nci Sulh Hukuk Mahkemesi. Daha üst mahkemelerin, Anayasa Mahkemesi’nin de bu konuda karar verme yetkisi var.”

GENEL MERKEZ ÜLKÜCÜ HARAKETİ ENGELLEMEYE ÇALIŞIYOR

Oğan, bir dönem “Analar ağlamayacak” denildiği halde her gün şehit haberleri geldiğini, “3 hafta içerisinde Şam’da cuma namazı kılacağız” denildiği halde Türkiye’nin her yanında hemen hemen her gün cenaze namazı kılındığını ifade etti. Oğan, “Bu hükümet miladını doldurmuştur. Ülke yönetimine artık ülkücülerin gelme zamanıdır. Ülkücü hareket engellenemez dedik oysa genel merkezimiz ülkücü hareketi engellemeye çalışıyor” dedi. Sinan Oğan sözlerini şöyle tamamladı: “İnsanlarımız her gün bu ülkeyi sevdiği ve Türk milliyetçisi olduğu için eziliyor. Ülkücü hareket engellenemez dedik ama ne yazık ki genel merkezimiz engelliyor. Kırşehir’de eğitimin ana üssünde Türkiye’nin en başarılı çocuklarının yetiştiği şehirde, Türkiye’nin en vefalı öğretmenlerinin alın teri ile çocuklarımızı yetiştirdiği şehirde insanlarımız her gün sırf bu ülkeyi sevdiği, Türk milliyetçisi olduğu için eziyet görüyor. Öğretmenlerimiz hakkettikleri halde müdürlük kadrosuna atanamıyor, çocuklarımız sırf ülkücünün çocuğu olduğu için ya da ocakta olduğu için kadrolu işleri geçtik taşeronda bile iş bulamıyor. Ben inanıyorum ki ülkücüler bizi genel başkan seçecektir. Eğer bu kardeşinizi seçerseniz birliğinizi sağlamak için her şeyi yapacaktır. Aday olan bütün arkadaşlarımızı partimizin en muteber görevlerine davet edeceğim ve onlarla beraber iktidar yürüyüşümüzü inşallah gerçekleştireceğiz. Türkiye’yi fiilen başkanlık sistemine geçirmek istiyorlar. Başkanlık sistemine geçince ne olacak? Sorunlarımız mı çözülecek. Bu ülkedeki işsizlik önlenecek mi? 3 liraya vuran dolar mı düşecek? Dünyada benzin fiyatları düşerken Türkiye’de yükseliyor. İşçi, çiftçi kan ağlıyor. Biz başkanlık sistemine geçtiğimizde bu sorunlar mı çözülecek? Hayır. Bir kişinin keyfi uğruna, hırsları ve hevesleri uğruna memleketimizde çocukların legoyla oynadığı gibi oynuyorlar. Buna müsaade etmeyeceğiz. Başkanlık sistemine geçilmesine müsaade etmeyeceğiz. Türkiye için doğru kullanıldığı ölçüde parlamenter sistemi uygun görüyoruz. Türkiye’yi MHP’nin dahi barajın altında kalacağı bir sürece sürüklüyorlar. Ülkücü ve Milliyetçi Hareket şaha kalkmalı”
(DHA)