Sinan Oğan'dan Meral Akşener'e mesaj: 'MHP Genel Başkanı olursam...'

Sinan Oğan'dan Meral Akşener'e mesaj: 'MHP Genel Başkanı olursam...'

MHP'den ihraç edilen genel başkan adaylarından Sinan Oğan, KRT'ye konuk oldu. Oğan, Mart ayında yapılacak MHP kongresinde değişimin gerçekleşmesi halinde yeni partinin anlamsız kalacağını savundu.

Sinan Oğan, MHP Genel Başkanı olması durumunda, partiden kopup giden herkese çağrı yapacağını belirtirken, "MHP o zaman kucağını geniş açacaktır, yelkenlerine iktidar rüzgarı dolduracaktır. Bunun için bütün kopup giden arkadaşlarımıza çağrı yapacak, geri dönün diyecek. Yeni partinin artık bir anlamı o zaman kalmayacaktır" ifadelerini kullandı.

KRT'ye konuk olan Sinan Oğan, Türk milliyetçilerinin kalesinin MHP olduğunu, Mart ayındaki kongrede değişimin gerçekleşmesi durumunda, İyi Parti'dekileri MHP'ye davet edeceklerini söyledi.

Mart ayında MHP Genel Başkanı olması durumunda, MHP'den kopup giden herkese çağrı yapacağını belirten Oğan, şunları kaydetti:

"Bugün eğer yeni bir parti kurulmuşsa, bu Milliyetçi Hareket Partisi'nde sürdürülen mücadelenin akim kılması neticesinde kopup giden arkadaşlarımızın kurduğu bir partidir, çoğunluk olarak. Yarın bu amaç hasıl olduğunda, yani Milliyetçi Hareket Partisi'nde beklenen ve özlenen değişim gerçekleştiğinde, yeni parti anlamsız kalacaktır, hükümsüz olacaktır. Niye? Yeni parti nereden çıktı ortaya? MHP'de bu mücadele başarılı olsaydı yeni parti kurulur muydu? 18 Mart 2018'de biz Allah'ın izniyle bunu gerçekleştireceğiz, kongreye gireceğiz, MHP'ye yakışır bir olgunlukta, ülkücü iradenin kararıyla bir inşallah biz bunu yapacağız. O zaman yeni partiye giden arkadaşlar burada bu gerçekleştiği taktirde ne diyecekler?Elbette MHP'ye gelmek isteyecekler. Milliyetçi Hareket Partisi bu değişimi sağlayıp iktidara yürüyen bir parti olacaktır. Elbette MHP o zaman kucağını geniş açacaktır, yelkenlerine iktidar rüzgarı dolduracaktır. Bunun için bütün kopup giden arkadaşlarımıza çağrı yapacak, geri dönün diyecek. Yeni partinin artık bir anlamı o zaman kalmayacaktır."