Sinan Oğan'dan şok iddia!

Sinan Oğan'dan şok iddia!

MHP Genel Başkan adaylarından Sinan Oğan Kastamonu Tosya ve Sivas Gemerek mahkemelerinin kararlarının aynı kalemden çıktığını öne sürdü.

MHP'de yılan hikayesine kongrede birçok mahkeme farklı kararlara imza atmıştı. Ankara 2.İcra Hakimliği MHP'deki muhaliflerin 15 Mayıs'ta olağanüstü kongrenin engellenmesi kararına yaptığı itirazı kabul ederek, kongrenin yapılmasına onay verirken; bu karardan kısa bir süre sonra Kastamonu Tosya ve Sivas Gemerek mahkemeleri bu kararı kaldırmıştı. MHP Genel Başkan adaylarından Sinan Oğan bu iki mahkemenin aynı kalemden çıktığını ve aynı hataları yaptıklarını iddia etti.

Sinan Oğan twitter'da aşağıdaki belgeleri yayınlayarak , şu ifadeleri kullandı: Gemerek ve Tosya Mahkeme kararları aynı kalemden çıkmış. Aynı hata var. TMK 75/3 demişler. TMK'da böyle 1 madde yokMeral Akşener, Sinan Oğan, Koray Aydın ve Ümit Özdağ'ın kongrenin yapılacağı yere aynı araba ile gelecekleri öğrenildi.

MERAL AKŞENER NET KONUŞTU!

MHP Genel Başkan adaylarından Meral Akşener ise "Bekir Bozdağ arıyor, hukuksuz, kanunsuz bu durum ortaya çıkıyor. Ben buraya keşif yapmaya geldim, Durumumuz nedir diye. Delegeler geliyor, imza vermiş arkadaşlarımız geliyor, imza vermemiş arkadaşlarımız da geliyor. Ben ve arkadaşlarım, 4 aday delegelerimizle kongrenin yapılması için burda olacağız. TOMA'lar karşımızda. Kongrenin ille salonda olması gerekmiyor. Çağrı heyeti atandı, çağrı heyetinin görevi devam ediyor. Esasında bu işleri yapacak olan çağrı heyeti. Çağrı heyeti henüz bir fikir değişikliğine gitmedi. Hukuken kapalı alanda yapacaksınız diye bir şey yok. 5adım 10 adım sonrası konuşarak Bekir Bozdağ'ın önlem almasına imkan tanımayalım. 4 aday burada olacağız.Ben bugün görmeye geldim, delege burda, il başkanlarımız burda... Diyelim ki zor kullanıldı;  zaten hukuksuz-kanunsuz pek çok iş yapıldı. Ankara valisi, emniyet müdürü, Bekir Bozdağ  gibi hukuksuz iş yapan... Anayasa madde 137 hukuksuz hiçbir emir yerine getiriilmez. Ben İçişleri Bakanı olduğumda ilk öğretilen buydu. Her türlü hukuksal yapılan talimat anayasal suçtur." ifadelerini kullandı