Topun ağzındaki '2 B'… Buca ve Beşiktaş!..

Topun ağzındaki '2 B'… Buca ve Beşiktaş!..

Üç belediye başkanını partiden atan AKP, bir yandan da ‘iki B’ diye adlandırılan Beşiktaş ve Buca başta olmak üzere CHP’li belediyelerin kapısına dayandı. Başbakanlık Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina hakkında soruşturma izni verdi

Fetullah Gülen Cemaatine açık yakınlığı ile de tanınan İstanbul Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Parti Meclisi’nin, ‘yazılmayan gündeminde’ yer alırken, Levent Priştina’nın Belediye Başkanlığı görevini yürüttüğü İzmir Buca Belediyesi hakkında da Başbakanlık izni ile soruşturma başlatıldığı öğrenildi. 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla İstanbul Milletvekili ve eski savcı İlhan Cihaner, Genel Sekreter ve İzmir Milletvekili Kamil Oktay Sındır ve Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu tarafından hazırlanan Beşiktaş raporu hala devlet sırrı gibi saklanıyor. Kemal Kılıçdaroğlu için ‘tek nüsha’ hazırlandığını söyleyen Cihaner’in ve diğer PM üyelerinin ‘gündeminde’ bulunan Beşiktaş Belediyesi ile ilgili raporun, yarın ele alınması bekleniyor.  
Hakkındaki onlarca cevapsız soru ve iddialara cevap vermeyen Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar da, 7 Haziran ve 1 Kasım Genel Seçimleri’nde bazı milletvekili adaylarının CHP’ye ödeyecekleri katkı payını da üstlendiği iddialarını ulu orta dile getirdiği için tepki topluyor. Başta Fetullah Gülen Grubu ile yakın ilişkileri de sorgulanan Murat Hazinedar’ın ‘gönül dosyası’ da kabarık. Hazinedar’ın eski bir belediye başkan yardımcısı  tarafından ‘cevaplamasını’ istediği sorular şunlar: 
Murat Hazinedar ile ilgili 10 soru
 Kaç danışmana Beltaş üzerinden maaş ödendi?  Ş.Ö isimli danışman Ankara’daki hangi işleri takip ediyor?  B.K isimli danışman Outdoor reklamları ve Ş.Ö isimli danışman baz istasyonları sorumlusu mu? Hangi görüşmeleri yaptılar? Görevleri ne?   Bazı Belediye Görevlilerinin Trump’taki büroda haber alma sisteminde kullanıldı mı?  Trump’daki büroda yapılan harcamalar, kültür müdürlüğü üzerinden mi fatura edildi?   İstanbul’da R. Otel’de yapılan DD yararına yapılan geceden sonra, dernek başkanı G.D belediye başkanı danışmanı olarak göreve başladı mı?   Trump’ta ağırlanan spiker, yayıncı ve sunucu saç saça niye kavga etti?   Ettiyse E.V ve SA Murat Hazinedar’ı bölüşemediği için mi kavga etti?  Ses sanatçısı D.O, T.E., G.A. ile hukuku  nedir?     Sanat danışmanı adı altında tablolar aldığı Ö.Ü. ve ünlü bir şarkıcının yeğeni olan D.G. ile E.Ö., G.E., E.G.,E.B. ile ilişkisi nedir?    Ordu-Fatsa’da Mavi sitesi sakinleri niye rahatsız oldular? Karakola gittiler mi? Hava sıcak olduğu için N ile uygunsuz halde görüldükleri için mi?
Hazinedar, kamuoyu bu 9 sorunun cevabını da eksiksiz bekliyor
1- Belediye Başkanı olur olmaz, uluorta niye, ‘Benim 38 milyonum var’ demeye başladın. 2-Yüzde otuz hisse ile sonra emanetçi olduğun söylenen ORGİ’nin satıldığını, 7 milyon dolar hissen olduğunu ve varlığının bu satışla 52 milyon TL’ye ulaştığını niye diline doladın?  3-Bazı Milletvekili adaylarının, CHP’ye ödemesi gereken paraları ödedin mi? Niye ödedin? Niye konuşuyorsun?  4- Hazinedar Lojistik ile kuruluş çalışmaları yasalara tamamen uygun mu?  5-Hizmet alımı ile ilgili firmalarla daha önceden görüşüyor musunuz? Niye?  6-02.07.2014 tarihinde Four Season Hotel’de Türkiye Gazeteciler Ve Yazarlar Vakfının (TYV) iftar yemeğinde, “Şimdiye kadar kişisel olanaklarıyla hizmet hareketini desteklediğini; geldiği konum itibariyle bundan böyle de Beşiktaş’ın olanaklarıyla hizmet hareketine hizmet etmeye devam edeceğini” söyledin mi? 7- Aralık 2014 tarihinde ŞH’ye  “Bundan sonra bazı satın almaların Koza-İpek Grubu’ndan yapılacağını; sorun çıkartmamasını’ söyledin mi? ŞH bu talimat üzerine, kız kardeşin  söylemiştir.” Koza-İpek Grubu hakkında hiç bir fikri olmayan ŞH Pelin Başlangıç Hazinedar’a “Bunun ne demek olduğunu” sorduğunda, “Abimin çok değer verdiği, birlikte hareket ettiği Akın İpek’in Grubu” dediğini biliyor musun?  8- 26.10.2014 günü İpek Medya Grubu’na kayyum atanması ile ilgili olarak bazı CHP milletvekilleri ile grubun merkezine kaç belediye başkanı koştu? Sayısı neden azdı? 9-Holding  S…r  Ceo’su ve Fethullah Gülen’in Türkiye’deki ana kasası sayılan ÇS’den değerinin üzerine kaç parça mülk aldın? Aldınsa kaç tane?
Bir bu eksikti… MOBBİNGiddiaları
  İHALE usulsüzlüklerine, parklara baz istasyonu koymaya, sahtekarlıklarına, hukuksuz işten atmalar ve liyakatsiz yakınlarının işe yerleştirilmesine karşı çıkan Heyecan H. Şahin’i; Önce kamu hukukuna aykırı olarak 1. Derece Başkan Yardımcılığı’ndan 5. Derece Memurluğa tenzil-i rütbe etmiş, Daha sonra belediyedeki toplantılarda diğer yöneticilere korku salmak amacıyla Heyecan H. Şahin’i küçük düşürmeye ve kendisine sorgusuz bağlı olmazlarsa aynı duruma düşüreceğini söyleyerek baskı altına almıştır.   Tüm bu süreçte Heyecan H. Şahin’e en net haliyle mobbing uygulamış / uygulatmıştır. Nihayetinde bilahare sahte tutanaklar tanzim ettirerek Heyecan H. Şahin’in işten çıkarılmasını sağlamıştır.    Davalar idare mahkemelerinde devam etmektedir. Buna karşılık Hüseyin Şahin’in ve usulsüz işlemlerine evrakta sahtecilik yaparak müstafi addedilmesini sağlandığı iddiaları vardır.     Beşiktaş Belediyesi’ndeki Başkan Vekili ve Meclis Başkanı - Meclis Üyesi 1. Derece Emniyet Müdürlüğü’nden emekli Affan Keçeci’nin imzasını taklit ederek başta öğrenci yurtları olmak üzere belediye taşınmazlarını satmaya çalışılması. Murat Hazinedar’a muhalefet eden meclis üyelerinin ihracını sağlamaya çalışılması.   İhbar ediyoruz 
CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu CHP web sitesinden istisnai kadroyu kullananları ihbar edin biz de yayınlayalım diyor. Gökhan Akyol, TFF eleman olarak çalı şırken Beşiktaş Belediyesi’ne Özel Kalem Müdürü olarak atanmıştır. Bir gün bile işe gelmeden belediyeden maaşını almaya devam etmiştir. Bu durum, Murat Hazinedar’ın “Kadro onda olacak, ama, görevi başka arkadaşımız icra edecek” genel duyuru yazısıyla resmileştirilmiştir. 
Buca Belediyesi’ne soruşturma izni
YURT’un 24 Nisan 2016 tarihinde yayınladığı "Neden hep aynı şirket seçiliyor?" başlıklı haberle kamuoyunun öğrendiği çöp ihalesinde yolsuzluk iddiaları üzerine Başbakanlık ve İçişleri Bakanlığı Buca Belediyesi'ne soruşturma izni verdi.
Yurt, Buca Belediyesi'nin 80 milyon liralık çöp toplama ihalesini 'usülsüz' yollarla daha yüksek fiyata hep aynı şirkete verdiğini ortaya çıkarmıştı.