VİDEO | Pakize Akbaba’dan Erdoğan’a tepki: Bu onun oğlunun kurduklarına benzemez

VİDEO | Pakize Akbaba’dan Erdoğan’a tepki: Bu onun oğlunun kurduklarına benzemez

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 15 Temmuz törenlerinde açılacağını duyurduğu şehit aileleri vakfına tepki gösteren Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Akbaba, “Ben çocuğumun davasını onlara emanet edemem. Bu onun oğlunun kurduğu vakıflara benzemez” dedi.

Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Akbaba, Halk TV’de katıldığı canlı yayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz programında duyurduğu Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Yardımlaşma Vakfı’na tepki gösterdi.

“Ben çocuğuma söz verdim 'Sen bu vatana layık oldun, ben de sana layık bir ana olacağım' diye. Ben çocuğumun davasını onlara emanet edemem” diyen Akbaba sözlerine şöyle devam etti:

“Türkiye’nin TRT’sine kırmızı bültenle aranan 74 şehidin katilini çıkarıyorlar. Benim oğlum 5 kurşunla şehit oldu, bunu öğrendiğim gün benim adeta yanan ciğerim tarandı.

Kime emanet edeceğim ben bu davayı. Sen katilini getirip televizyonda konuşturuyorsun pof pofluyorsun. Ben nasıl senin vakfına güveneceğim. Bu senin oğlunun vakıflarına benzemez, bu kutsal bir dava. Ne günlere kaldık. Diğer şehit anneleri de isyan ediyor, “Ah” ediyor. Elimizden bir şey gelmiyor biz de Allah’a havale ediyoruz. Onun terazisi şaşmaz.

Bugüne kadar şehit analarını karşına alıp konuşmadın. Kim Atatürk düşmanıysa, kim vatan düşmanıysa onları aldın karşına yedirdin, içirdin.”