Yeni Akit yazarı Saray’a gitmeyen baroları hedef gösterdi

Yeni Akit yazarı Saray’a gitmeyen baroları hedef gösterdi

Yeni Akit yazarı Hasan Aksay, 2 Ekim tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilecek olan Adli Yıl açılışına katılmayacağını açıklayan baroları hedef gösterdi

AKP’ye yakınlığı ile bilinen Yeni Akit gazetesi yazarı Hasan Aksay, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 2 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek Adli Yıl açılışına katılmayacak olan baro başkanlarını hedef gösterdi.

Aksay, toplantıya katılmayacak baro başkanlarının tavrını hainlik olarak değerlendirdi.

Yeni Akit yazarlarından Ali Karahasanoğlu da geçtiğimiz haftalarda “Külliye neyinize, genelev patroniçesinin binası size çok bile!” sözü ile baro başkanlarını hedef almıştı.

Hasan Aksay yazısında şu ifadeleri kullandı:

“İzmir Baro Başkanı, Devletimizin Başkanlık Sarayında yapılan, ‘Adli Yıl Açılış Toplantısını’ gayri meşru göstermek için, baroları eyleme çağırıyor. Bazı barolar da katılıyor. Ülkenin, gayri resmi bir savaş içinde bulunduğu bir dönemde, bütün devlet erkanının katıldığı böylesine önemli bir toplantıyı, gayri meşru gösterme gayreti, bir anarşi ve fitne tohumudur.Devletin birlik ve bütünlüğünü temsil eden sarayı, gayri meşru gösterme eylemi ise hainliktir. Toplantıyı böyle gösterme gayretiyse, devleti inkardır” ifadelerini kullandı.