16. Akbank Kısa Film yarışma filmleri açıklandı

16. Akbank Kısa Film Festivali kapsamında düzenlenecek olan “Ulusal ve Uluslararası Kısa Film Yarışmalarının finalist filmleri ve jüri üyeleri belli oldu.

21 Şubat 2020 Cuma 17:47
16. Akbank Kısa Film yarışma filmleri açıklandı

Türkiye’de kısa film alanında etkin bir platform oluşturan ve bu yıl 16 – 26 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan Festival’in yarışma bölümlerine 74 ülkeden toplam 2.217 kısa film başvurdu.

Yönetmen ve Görüntü Yönetmeni Cansu Boğuşlu, Akademisyen ve Belgesel Yönetmeni Ahmet Bikiç ve Yönetmen Selim Evci’den oluşan yarışma ön eleme jüri kurulunun değerlendirmesi sonucu; “Ulusal Yarışma Festival Kısaları Bölümü”ne katılan eserler arasından 14 film ve “Uluslararası Yarışma Dünyadan Kısalar Bölümü” başvuruları arasından seçilen 14 film “En İyi Film Ödülü” için yarışmaya hak kazandı.

Ulusal Yarışma Festival Kısaları ana jüri üyeleri; Oyuncu Öykü Karayel, Yönetmen Can Evrenol, Yönetmen Mehmet Bahadır Er, Oyuncu Tamer Levent ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı’dan oluşuyor. Uluslararası Yarışma Dünyadan Kısalar ana jüri üyeleri ise; Yönetmen Maryna Er Gorbach, Oyuncu Afsaneh Pakroo, Belgesel Yönetmeni Sinisa Gacic, Yönetmen Tolga Karaçelik ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı olarak belirlendi.

16. Akbank Kısa Film Festivali Ön Eleme Sonuçları

Uluslararası Yarışma Dünyadan Kısalar Bölümü” Aday Filmler:

loading...

1. Butterflies Yönetmen: Yona Rozenkier (İsrail)

2. Party Day Yönetmen: Sofia Bost (Portekiz)

3. She Runs Yönetmen: Qiu Yang (Çin, Fransa)

4. Daughter Yönetmen: Daria Kashcheeva (Çek Cumhuriyeti)

5. And Then the Bear Yönetmen: Agnes Patron (Fransa)

6. All Cats Are Grey in the Dark Yönetmen: Lasse Linder (İsviçre)

7. November 1st Yönetmen: Charlie Manton (İngiltere)

8. Anna Yönetmen: Dekel Berenson (İngiltere, Ukrayna, İsrail)

9. Favourites Yönetmen: Martin Monk (Avusturya, Almanya)

10. Ward’s Henna Party Yönetmen: Morad Mostafa (Mısır)

11. Monster God Yönetmen: Agustina San Martin (Arjantin)

12. Inner Self Yönetmen: Mohammad Hormozi (İran)

13. Superheroes without Superpower Yönetmen: Beatrice Baldacci (İtalya)

14. Life Between the Exit Signs Yönetmen: Nicolas Pindeus (Avusturya)

Ulusal Yarışma Festival Kısaları Bölümü’’ Aday Filmler:

1. Kelebek Adam Yönetmen: Enis Manaz

2. Orada Yönetmen: Zeynep Köprülü

3. Siyah Güneş Yönetmen: Arda Çiltepe

4. Teselli Yönetmen: Sercan Erdoğan

5. İyi Yemek Öldürür Yönetmen: Umut Evirgen

6. Yağmur Olup Şehre Düşüyorum Yönetmen: Kasım Ördek

7. Servis Yönetmen: Ramazan Kılıç

8. Dede Yönetmen: Ahmet Keçili

9. Günlerin Ardından Yönetmen: Ferit Karol

10. Topaç Yönetmen: Yeter Keser

11. Aries Yönetmen: Dila Bulut

12. Avarya Yönetmen: Gökalp Gönen

13. G.K. Yönetmen: İnan Erbil

14. Tor Yönetmen: Ragıp Türk

Son Güncelleme: 06.03.2020 12:15
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.