Ali Koç ve yönetimi mazbatasını aldı

Ali Koç ve yönetimi mazbatasını aldı

Fenerbahçe'nin başkanı Ali Koç ve yönetim kurulu, Ülker Stadı'nda gerçekleştirilen törenle mazbatalarını aldı. Fenerbahçe tararftarına seslenen Koç, Eylül ayına kadar rekor forma satışı beklediğini dile getirirken "Basketbolda şampiyon olursak en büyük dileğim Aziz Yıldırım'ın o kupayı kaldırmasıdır." dedi.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nde Seçimli Olağan Genel Kurul’da 16 bin 92 oy ile başkanlığa seçilen Ali Koç ve yönetimi, Ülker Stadı’nda taraftara açık olarak gerçekleştirilen tören ile mazbatalarını aldı.

Kadıköy’e saatler öncesinden gelerek Fenerium Tribünü’nü tamamen dolduran sarı lacivertli taraftarlar, meşaleler yakarak ”Ali Koç Başkan Fenerbahçe Şampiyon”, ”Fenerbahçe Her Zaman Taraftarındır”, ”Büyük Başkan” şeklinde sık sık tezahüratlarda bulundular. Taraftarın sevgi gösterilerini karşılıksız bırakmayan Ali Koç, tribünlerin önüne gelerek sarı lacivertli taraftarları selamladı.

Öte yandan sarı lacivertli taraftarların eski başkan Aziz Yıldırım ve Galatasaray aleyhinde yaptığı tezahüratlara Ali Koç müdahale ederek “Böyle yapmayın arkadaşlar, biz burada yeni sayfa açmak için varız. Bunu yaparsanız bana da saygısızlık etmiş olursunuz” dedi.

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük’ün elinden mazbatasını alan Koç, Fenerbahçeli taraftarların “Sana aşığız, ille de sen” tezahüratlarına, “Ben de size aşığım, ne derlerse desinler. Annem şaşırdı, söyledikleriniz duyunca. Alışacak o da. Ben de sizinle gurur duyuyorum, bu camianın bir ferdi olduğum için gurur duyuyorum” dedi.

SAHNEYE KAMER KAYA İLE BİRLİKTE ÇIKTI

Ali Koç mazbata töreninde kürsüye kendisini Fenerbahçeli yapan Kamer Kaya ile el ele çıktı. Koç, Kaya’nın elini tutarak tribünleri selamladı. Fenerbahçe Spor Kulübü Yeni Başkanı Ali Koç seçim çalışmaları sırasında katıldığı bir televizyon programında, ailesinin başka takımları tutmasına rağmen kendisini Kamer Kaya’nın Fenerbahçeli yaptığını söylemişti.

Koç ayrıca tören sonrasında Fenerbahçe Doğuş-TOFAŞ maçını izlemek için Ülker Spor ve Etkinlik Salonu'na gideceğini açıkladı. Koç ayrıca basketbolda oynayacakları final serisi sonunda şampiyon olmaları halinde Aziz Yıldırım’ın kupayı kaldırmasını istediğini dile getirdi.

TARAFTARA HEDEF VERDİ: ‘GELİN BİR REKORA İMZA ATALIM’

Fenerbahçe taraftarına bir hedef veren Koç, Siz taraftarlardan ne isteyeceğiz? Kombinelerde şüphem yok bir tane kalmayacak. Bunu bana inandırdınız. Size bir hedef daha veriyorum. Şimdiden loca talepleri artmaya başladı. Gelin bir rekora imza atalım. Gelin bir sezon öncesi satılabilen en çok forma adedini, yeni sezon forma adedini satalım. Hatta gelin Eylül ayından önce, hadi bir ay da ekstra veriyorum, her sezon sattığımız toplamının sayısını çıkartalım, bir sezonluk formayı Eylül ayına kadar satalım. Daha bugün birden çok üyeli forma imzaladım”dedi.

İşte ‘SKOR’ olarak anbean takip ettiğimiz mazbata törenininde yaşanan tüm gelişmeler;

18:31 – Ali Koç“Evet arkadaşlar…Ben de size aşığım, ne derlerse desinler… Ben de sizinle gurur duyuyorum. Ben de bu camianın bir ferdi olduğum için gurur duyuyorum. Önemli olan icraatlar başladığı zaman benimle ve arkadaşlarımla gurur duymanız. İnşallah o yolda da sizlere, sizin sevginize, umutlarınıza layık oluruz. Fenerbahçe camiası açısından bir ilkler yaşıyoruz. Son 6 ayda özellikle son 48 saatte ben ve arkadaşlarıma yaşattıklarınız tarifi unutulmaz hisler. Sayın Vefa Küçük’e teşekkür etmek istiyorum. Zaman zaman ayrı gayrı da düşsek biz fazla endişelensek de endişelerimizde, endişelenmeye gerek olmadığını burada yaptığı adil bir başkanlıkla gösterdi. Endişeler vardı ama tüm Türkiye’ye örnek bir seçim yaptık. Fark ettiniz mi Fenerbahçe’nin büyüklüğünü, ayrıcalığını. Bunu kesinlikle şımarıklık olarak söylemiyorum. Belki çoğumuz bile fark edememiştik şu iki günde yaşananları görünce. Dünyada seçimimiz mevzu bahis oldu. Taraflı tarafsız insanlar iki gün boyunca saatlerce bizleri izlediler. Sadece FB TV değil bütün televizyonlar gösterdi.”

“SİZE SABREDİN DEMİYORUM AMA…”

Cumartesi günü Türkiye’nin dört bir yanından, dünyanın dört bir yanından aileleriyle, çocuklarıyla gelen insanlar, ambulansla, tekerlekli sandalyeyle gelenler, geldiniz camianıza sahip çıktınız. Allah razı olsun hepinizden. Biz değişim dedik, dönüşüm dedik, kongre üyeleri de aynı histe olduklarını söylediler. Tarihi bir sonuçla ben ve arkadaşlarım buradayız. Her zaman söyledim. Korktuğumuz hiçbir şey yok. Kaybederiz, kazanırız. Kongre üyelerinin takdiridir dedik. Korktuğumuz sizin beklentilerinizi yerine getirememek. Bu konuda size sabredin demiyorum, ama hakikatler konusunda bilgi sahibi olmanızı istiyorum. Size hayal vaad etmedik. Hatta yapabileceğimizin altında bir beklentiyle karşınıza çıktık.”

“EN BÜYÜK TRANSFER SİZSİNİZ”

“Bunu bir mazeret için söylemiyorum ama bilmek zorundasınız. Bunu siz başardınız. Bizi her türlü mücadeleye, dikenli yola göre siz dimdik ayakta tuttunuz. Sizin sayenizde biz de kuyruğu dik tuttuk. Evet gelecek sezon şampiyonluğa, zirveye oynayacak kadrolar kuracağız. Ama gazetelerde yazanlara o kadar önem vermeyin. Bugün bahsedilen insanlar buraya gelecek edecek diye biz açıklamadığımız sürece ciddiye almayın. Gelirleri düşen, giderleri artan, kombinesi, locası temlik edilmiş, taşınmazları ipotek, şu statta bir tek Ülker’in sponsorluğu kaldı. İçinde bulunduğumuz durumu bilin ama siz bu takımın arkasında durdukça her kurduğumuz kadro şampiyon olur. En büyük transfer sizsiniz. En büyük transfer felsefe değişikliği”

“TARAFTARA BİR HEDEF VERİYORUM”

“Sımsıkı kenetlenerek buraya geldik. Her daim sizi hissettik. Esas mücadele şimdi başlıyor. Aramıza başkalarının girmemesi için lütfen çok uyanık olun. Çok şey yazılacak çizilecek. Biz elimizi taşın altına koyacağız. Fenerbahçe için maddi manevi sizi gece uyutturacak fedakarlıkları yapacağız. İçiniz rahat olsun o konuda. Sonra önce biz, sonra siz. Siz kim? Bu camianın her kesiminden olan insanlar. İşadamı, akademisyen, sanatçı, yargı mensubu, taraftar, çocuklar, hocalar her birimizin çorbada tuzu olacak. Bu bağlamda ikinci ricam sizden. Biz nasıl bir kulüp olmalıyız biliyor musunuz? Kapı kapı sponsor arayan değil, sponsorların kapısına geldiği bir kulüp olacağız. O zamana kadar da biz gerekli sponsorlukları bulacağız. Fenerbahçe’nin ileri gelenleri siz de bu trene katılın. Siz taraftarlardan ne isteyeceğiz? Kombinelerde şüphem yok bir tane kalmayacak. Bunu bana inandırdınız. Size bir hedef daha veriyorum. Şimdiden loca talepleri artmaya başladı. Gelin bir rekora imza atalım. Gelin bir sezon öncesi satılabilen en çok forma adedini, yeni sezon forma adetlerini satalım. Hatta gelin Eylül ayından önce her sezon sattığımız toplamının sayısını çıkartalım, bir sezonluk formayı Eylül ayına kadar satalım”

“BU ÜLKE ARTIK KAVGADAN, KAOSTAN BIKTI”

“Ülkemizde Fenerbahçe’nin dostu, düşmanından daha büyük olmalı. İçinde bulunduğumuz durum Fenerbahçe ve diğerleri olmalalı. Fenerbahçe şampiyon olduğu zaman başka takımın vatandaşları, sporla ilgilenmeyen insanlar da ‘bu kulüp camia hayırlıdır, ülkesine katkı yapar, onlar kazansın’ desin. Sevilmek istiyorsak önce biz seveceğiz. Bu ilkeleri biz yaşatacağız. Bu ülke artık kavgadan, kaostan bıktı. Sporun ayrıştırıcı nefret şiddet dilini değiştireceğiz. Bilhassa sizlere söylüyorum bunu arkadaşlar. Kendinize yapılmasını istemediğiniz bir şeyi başkasna yapmayın. Biz örnek kulüp olacağız. Saha dışında yapıcı rekabetin öncüsü olacağız. İnsanlar sponsor olmaktan korkuyorlar.”

“İŞTE O ZAMAN YOLLARI AYIRIRIZ”

“Bu süreçte çok gerildiniz. İstemeyerek olsa da Fenerbahçe seçimine alet edildiniz. Unutun. Geçti bunlar artık. Birkaç kişi dışında kimseyle derdimiz yok. Sizden istediğim tek bir şey var. Camianıza hizmet etmek için elinizden geleni yapın. Başka bir şey yapmayın. Bizim güvenimizi kazanmak için gelip bir evvel ki yönetim hakkın konuşursanız o zaman yolları ayırırız. Yapacak çok işimiz var. Dedikoduyla falan uğraşmayacağız.”

“EN BÜYÜK DİLEĞİM AZİZ YILDIRIM’IN…”

“Gittiğim her yerde hayatta farkındalığı olmayan çocuklarla duygular yaşadım. Onların analarına, babalarına çok teşekkür ediyorum. Size şampiyonluk sözü veremem ama övünçle dolaşacağınız bir Fenerbahçe sözü veriyorum. Basketbolda şampiyon olursak en büyük dileğim Aziz Yıldırım’ın o kupayı kaldırmasıdır. Kazandığımız takdirde kupayı Aziz Yıldırım ve yönetiminin kaldırması doğru olur. Bu kupayı kaldırmak onların hakkı. Yarından sonra mücadele başlıyor. Bayrakları çıkarmaya hazır olun. Hepinize teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun. Kalpler beraber.”