Ali Koç'tan Dursun Özbek ve Okan Buruk'a olay sözler: "Patalojik vaka başkan, örgüt kırıntısı hoca..."

Ali Koç'tan Dursun Özbek ve Okan Buruk'a olay sözler: "Patalojik vaka başkan, örgüt kırıntısı hoca..."

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve takımın hocası Okan Buruk'a sert ifadelerle göndermede bulundu.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Taraftarın transfer beklentisi ile ilgili müjdeyi veren Başkan Koç, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve teknik direktör Okan Buruk ile ilgili de dikkat çeken ifadeler kullandı.

Sarı kırmızılılardan sık sık Fenerbahçe ile ilgili yapılan göndermelere yanıt veren Ali Koç, Okan Buruk'a "Örgüt kırıntısı" diyerek Buruk'un FETÖ elebaşı Fethullah Gülen ile geçmişte olan fotoğraf karesine göndermede bulundu.

İşte Ali Koç'un açıklamalarından öne çıkanlar:

"Fenerbahçe'nin büyüklüğü ile ilgili bir şeyler söylemek istiyorum. Büyüklerimiz güzel ifade etmişler ama son 2-3 haftada bunu yaşayıp gördük. Ne gördük? Fenerbahçe bir hoca getirir, günlerce o konuşulur. Kimse şampiyonluk konuşmaz. Fenerbahçe seçime girer, siyasi seçimlerden daha fazla konuşulur. İki başkan adayı televizyona çıkar, görülmemiş reytinge ulaşılır. Fenerbahçe, böyle büyük bir camia. Ligler biter, kulüpler, yöneticiler işlerine bakarlar, yeni sezon planlanmasına bakarlar. Sakin bir döneme girmiş oluruz ama bir rakibimiz var ki patolojik vaka başkanı, örgüt kırıntısı hocası, her konuştuklarında Fenerbahçe'yi dillerinden düşürmezler.

 

Her konuşmada bizden bahsediyorlar. Fenerbahçe'nin büyüklüğü, böyle bir büyüklük. Bunun kıymetini camia olarak bilmiyoruz. Birbirimize harcayacağımızı enerjiyi, bu büyük kulübü müdafaa etmeye, haklarını korumaya harcayalım. Bütün enerjimizi, başkalarını ittire ittire şampiyon yapan sistemin çökmesine harcayalım. En küçük tökezlemede hocaya, futbolcumuza enerjimize yöneltmeyelim. İnşallah bu sene enerjimizi Fenerbahçe'mizin şampiyonluğuna odaklarız.

Hocamız 2-3 güne geliyor. Gittiğinden beri çalışmalarımız yoğun bir şekilde sürüyor. Gazetede çıkan haberlere itibar etmeyin. Hiçbir şeye itibar etmeyin, bizden haber bekleyin. Transfer piyasası daha hareketli bile değil. Biz sakin ve dingin bir şekilde çalışmalarımızı yapıyoruz. Bizden haber bekleyin, inanmaya devam edin. Fenerbahçe çağı başlıyor demiştik, bizden haber bekleyin."