Aziz Yıldırım adaylığını ilan etti: "Türkiye'nin Kuva-yi Milliye'si Fenerbahçe Spor Kulübü'dür"

Aziz Yıldırım adaylığını ilan etti: "Türkiye'nin Kuva-yi Milliye'si Fenerbahçe Spor Kulübü'dür"

Fenerbahçe Başkanlığına aday olan Aziz Yıldırım düzenlediği basın toplantısında dikkat çeken ifadeler kullandı. Yıldırım adaylığını açıklarken "Türkiye'nin Kuva-yi Milliye'si Fenerbahçe Spor Kulübü'dür" dedi.

Fenerbahçe Başkanlığına aday olan Aziz Yıldırım  Wyndham Grand Kalamış Otel'de düzenlediği basın toplantısında konuşuyor. Yıldırım'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"KAVGA EDERLERSE EDERİM"

"Kavga etmeyeceğim dedim kimseyle, ama ederlerse benle ben de kavga ederim.

Bizim derdimiz Fenerbahçe'nin şampiyon olması. Çünkü şampiyonluklar neye mal olursa olsun kulüpleri, camiaları büyütüyor. Taraftar olarak büyütüyor. Güç olarak büyütüyor.

"SÜREKLİ MAHKEMELERE GİTTİK"

4 sene şampiyon olamadık. Çok sebebi var. Bir tanesi mahkemeler. Sürekli mahkemelere gittik.

Kongreye gidiyoruz, forma almayın, bilet almayın. Hep beraber Fenerbahçe'yi şampiyonluktan ettik. Hep beraber. Biz bunları yaşatmadık. Fenerbahçe'de başkanlık sorunu yok dedik ve buna devam ettim.

Fenerbahçe'nin hiçbir zaman para sorunu olmaz. Ben niye halka açtım bu kulübü?

"FENERBAHÇE, TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNDEN BİRİDİR"

1 milyon üye olsun dedim hapisteyken. Neden? Fenerbahçe sivil toplum örgütü olarak büyüsün, birbirlerine sarılsınlar. Anadolu'nun her yerinde binalar açılsın, binalar yapalım. Fenerbahçeliler bir araya gelsin ve biz bunun için Edirne'de Antalya'da Kayseri'de binalar yapmaya başladık. Bitirdik de bazılarını ama kapattılar. Fenerbahçe Türkiye'nin en büyük STK'larından biridir.

"FENERBAHÇE'NİN İSTEMEDİĞİ HİBÇİR ŞEY TÜRKİYE'DE OLMAZ"

Fenerbahçe'nin istemediği hiçbir şey Türkiye'de olmaz. Ne zaman? Birlik olursak. Fenerbahçe, Kurtuluş Savaşı'nın Kuva-yı Milliye'nin ruhudur.

15 Temmuz'a giderken FETÖ yara almıştır. Demişler ki denizi geçtik, derede boğulduk. Doğru çünkü karşılarına sarı lacivert bir duvar çıkmıştır.

Niye aday oldum? Hiç niyetim yoktu. Keyfim yerinde. Para da kazanıyorum. Ama Fenerbahçe'de bazı sıkıntılar var onu gördüm. Aday olmaya mecbur kaldım."

ALİ KOÇ'A ZOR SORULAR

Gelinen noktada mevcut başkan, ben Fenerbahçe'nin başında olduğum sürece şampiyon yapmazlar dedi. Bu Ali Koç başkan olduğu sürece Fenerbahçe şampiyon olamayacak demek. Bizi kim şampiyon yapmak istemiyor? Açık konuşmak lazım. İktidar mı? Devlet mi? Hakemler mi? Federasyon başkanı mı? Kim? Eğer birbirine bağlıysa bunlar alttan gitmeyeceğiz. Yukarıdan gideceğiz. Öyle bir şey yok. Ben bizi iteni de tutmayanı da biliyoruz dedim. Bunu söyledim. Padişah kalemimi kırmış ama geldim dedim. Bu her şeyi tarif ediyor. Niye tarif etmiyorlar?"

"FETÖ MÜCADELESİNDE İÇ İÇEYDİLER"

Her şeyi ayırmamız lazım. Devlet ayrı, hükümet ayrı, biz devletle kavga edemeyiz. Ama hükümetle haklı olduğumuz her zaman mücadeleyi yaparız ki yaptık. FETÖ mücadelesinde iç içeydiler. Onları ayrıştırdık. O mücadeleyi yaptık. Ben liderdim, hep beraber yaptık dava arkadaşlarımızla. Onun için açık olacağız.

"FENERBAHÇE'NİN BÜYÜKLÜĞÜ KARŞISINDA HERKES EZİLİR"

Fenerbahçe camiası büyüktür. O büyüklük karşısında herkes ezilir. Birlik ve beraberlik içinde olursak. Olmazsak ezerler.

"YİĞİT BULUT VARMIŞ TANIMAM BİLMEM"

Ben kimsenin adamı değilim. Ben Fenerbahçe'nin adamıyım. Dün bir tane Yiğit Bulut varmış galiba tanımam bilmem de onun trolleri yazmış AK Parti'nin adamıymış destekliyormuş. Ben kimsenin adamı değilim kardeşim. Ben kimseden feyz almadım

"TROLLER FALAN BU İŞLERE GİRMESİNLER"

Troller falan bu işlere girmesinler. Ben o işlere girmem. Duymam. Sakın ha! Ben hiçbir partiyi tutmam. Ben sevdiğim insanlar varsa onlarla ilgili oy kullanırım. Ben partili olsam gider partiye girerdim. Bundan sonra çok yapacaklar öbür taraf çok yapacak hükümet destekliyor falan. Beni hükümet desteklemiyor.

"BEN ATATÜRKÇÜYÜM, LAİKİM, CUMHURİYETÇİYİM"

Ben Atatürkçüyüm. Ben laikim ve ben Cumhuriyetçiyim."