Aziz Yıldırım, Dursun Özbek'i bombaladı: "FETÖ seviciliği ile sportif rekabette avantaj elde etmek alçaklıktır, şerefsizliktir"

Aziz Yıldırım, Dursun Özbek'i bombaladı: "FETÖ seviciliği ile sportif rekabette avantaj elde etmek alçaklıktır, şerefsizliktir"

Fenerbahçe'nin efsane eski başkanı Aziz Yıldırım, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in yaptığı açıklamalara çok sert tepki gösterdi.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Galatasaray'ın mücadelesini milli mücadele dönemiyle eş tuttu. Özbek, Fenerbahçe'yi FETÖ ile bir tutmaya çalışarak şu ifadeleri kullandı:

FENERBAHÇE'Yİ SUÇLADI

“Bir tuzağa düşmemek lazım. Rakip takımın bir proje olduğunu ifade etmiştim. Başkanlarının özellikle bir proje olduğunu söylemiştim. Bunda hala ısrarlıyım. Proje olma hüviyetini hala sürdürüyorlar. Cinayet mahaline ilk olarak katil gelir. Bunu yorumlamanız lazım. Google'a girin bakın. Kimseyi itham etmek istemiyorum. Ananas, tespih, şike, halı sahada dostluk maçları yazın Google'a, bakın ne çıkıyor karşınıza. Sanki bunları biz yapmışız gibi Hacivat - Karagöz perdesinde bir sürü şey söylüyorlar. Onlara bir ağabey tavsiyesi, boşuna uğraşmayın. İçinde bulunduğunuz ateş üfleyerek sönmez. Bunu kafanıza yazın.”

"GOOGLE'DA FETÖCÜ KULÜP ŞEKLİNDE ARAMA YAPILDIĞINDA"

Özbek'in bu açıklamasına Aziz Yıldırım'dan karşılık geldi. Fenerbahçe'nin eski başkanı Yıldırım şu açıklamayla Özbek'i adeta topa tuttu:

"Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in bugün yapmış olduğu açıklamaları dikkatle izledim. Kendisine, Google'da "Fetöcü kulüp" şeklinde arama yapıldığında karşısına hangi kulübün çıktığını sormakla birlikte, "sarı-lacivert duvar", "ne şikesi memleket elden gidiyor", "50.000 kişi ile sivil darbe yapacaklardı" kelimelerini de aramasını ve karşısına çıkan sonuçları incelemesini tavsiye ederim

"DURSUN ÖZBEK OKUDUĞUNU ANLADIKLARINI KAMUOYU İLE PAYLAŞIM"

Yine bu Başkana, Şike Kumpası İddianamelerini, FETÖ Çatı Davası, Selam Tevhit, Ergenekon Kumpas İddianamelerini, Yargıtay Başsavcılığı Mütalaalarını ve yine Cumhurbaşkanlığı İnternet Sitesinde yayınlanan 15 Temmuz kitapçığını okumasını ve okuduğunu anladıklarını da kamuoyu ile paylaşmasını tavsiye ediyorum.

"DURSUN ÖZBEK'İN BENZER SÖZLERİNİ PARAMPARÇA EDECEKTİR"

3 Temmuz ruhu ölmemiştir. Dipdiri bir şekilde ayaktadır. Bu ruh Ünal Aysal tarafından dile getirilen "bu ateş üflenerek sönmez" sözünü nasıl paramparça etmiş ise bugün de Dursun Özbek'in benzer sözlerini paramparça eder, edecektir. 

"FETÖ'YE KARŞI VEİRLEN MÜCADELEDE ORTADA OLMAYAN BU KİŞİLER FETÖ YANDAŞIDIR"

Fenerbahçe camiası, Dursun Özbek ve benzerleri korkup, sinerken, onların suyuna giderken FETÖ'ye savaş açmış ve kazanmış bir camiadır. O gün FETÖ'nün değirmenine su taşıyanlar malumdur. Bunlar arasında Galatasaray'ın eski başkanları ve mensupları da vardır. 

FETÖ'ye karşı verilen mücadelede ortada olmayan bu kişiler benim nazarımda FETÖ yandaşıdır. Onlarla mücadelem bitmemiştir. Tarih onların da eninde sonunda yargı önüne çıktığına ve hesap verdiğine şahitlik edecektir.

"HER KİM FETÖ SEVİCİLİĞİ YAPIYORSA ALÇAKTIR, ŞEREFSİZDİR"

FETÖ'nün amacı büyük kitleleri karşı karşıya getirmek ve onları çatıştırmak, devletin bekasını ortadan kaldırmaktır. Dursun Özbek'in bilinçsizce yapmış olduğu hadsiz açıklamaları tam da bu amaca hizmet etmektedir. FETÖ seviciliği ile sportif rekabette avantaj elde etmek alçaklıktır, şerefsizliktir. Bugün her kim FETÖ seviciliği yapıyorsa alçaktır, şerefsizdir.

"FENERBAHÇE MİLLETİNİN VE DEVLETİNİN EMRİNDE, YANINDADIR"

117 yıllık Fenerbahçe Spor Kulübü daima milleitnin emrinde devletinin yanında olmuştur. Ergen çocuk açıklamaları ile 117 yıllık Fenerbahçe Spor Kulübü'nü sportif rekabete malzeme yapmak kimsenin haddi ve cüret edeceği bir şey değildir.

"DURSUN ÖZBEK'İN ENTELLEKTÜEL BESLENME KAYNAĞI GOOGLE, FETÖ SÖZDE LİDERİ VE GALATASARAY MENSUPLARININ ANILARI İLE DOLU"

Dursun Özbek'in entellektüel beslenme kaynağı olan Google, FETÖ'nün sözde lideri ve Galatasaray Kulübü ve mensuplarının ortak anıları ile doludur. UEFA Şampiyonluğunun posterini bile bir bütün olarak yayınlayamayan bir kulüp başkanının Fenerbahçe Spor Kulübü'ne yapmış olduğu FETÖ yakıştırması tam anlamıyla bir aptallıktır. Fenerbahçe'ye FETÖ tarafından kurulduğu yargı kararları ile sabit olan Şike Kumpasını bir gerçekmiş gibi servis etmesi ise tam bir FETÖ yandaşlığıdır.

"DAMARIMIZDAKİ KAN DA ÖFKEMİZ DE DEĞİŞMEMİŞTİR"

Başkanlık görevimin sona ermesi sonrasında da bu karanlık yapı ile mücadelem bitmemiştir. Halen de sürmektedir. Dursun Özbek ve benzerleri bizlerin Türk Futbolu adına vermekte olduğumuz bu mücadelenin neresindedir?

Sessizliğimiz kendisini yanılgıya düşürmesin. Damarımızdaki kan da öfkemiz de değişmemiştir. Dursun Özbek bilmelidir ki yapmakta olduğumuz bu mücadelede karşımızda olanların akıbeti değişmeyecektir. Bu mücadeleye laf edenleri, mücadelemizi kendi küçük şahsi menfaatlerine meze edenlerin dilini kesmeyi de onlara dünyaya dar etmeye de gücümüz vardır.

Yokluğumuzda kendini olduğundan farklı bir yere pozisyonlayan Dursun Özbek bilmelidir ki kendisi bizim nazarımızda sinek ikiliden daha büyük değildir ve ona daha çok söyleyecek sözümüz olacaktır."