Bekle bizi Tokyo, geliyoruz!

Bekle bizi Tokyo, geliyoruz!

Voleybol sporunun usta kalemi Tayyar Sümen, Filenin Sultanları'nı Yurt gazetesi için yazdı.

Filenin Sultanları öncelikle sizi yürekten kutluyorum. Ülkemiz sizinle gurur duyuyor. Sizinle ne kadar övünsek, sayfalarca yazılar yazsak azdır. Önce Avrupa ikincisi oldunuz. Sonra 2020 Olimpiyat Oyunları Avrupa Elemelerinde birinci olarak 2. Kez Olimpiyat Oyunlarına katılma hakkını elde ettiniz. Sizlere inanmayanları da inandırdınız. Elinize, yüreğinize sağlık.

UNUMUZ VAR, ŞEKERİMİZ VAR. GERİYE HELVA YAPMAK KALIYOR!

Olimpiyatları için Sultanlarda durmak yok. Tam gaz çalışılacak. Hedeften vaz geçilmeyecek. En iyi derece elde edilecek. Hedef şampiyonluk olacak. Olmazsa bile Sultanların mutlaka kupayla döneceklerine yürekten inanıyoruz. Unumuz var, şekerimiz var. Sultanlara da helva yapmak kalıyor. Buna da ülke olarak inanıyoruz.

AVRUPA KITA ELEMELERİNE KALMAK KOLAY OLMADI!

Hollanda’da 8 takımın katılıyla düzenlenen 2020 Tokyo Olimpiyat Avrupa Elemeleri kolay olmadı. B Grubunda Sultanlar ilk maçında Almanya’ya 3-1 mağlup olmasına rağmen, ikinci maçında Hırvatları 3-1, üçüncü maçında da Belçika’yı 3-2 mağlup etmeyi başardı. Grubu 2. sırada tamamladı. Yarı finale yükseldi. Grubun birincisi ise Almanya oldu. Sultanların rakibi A Grup birincisi Polonya oldu.

BELÇİKA VE POLONYA MAÇI ADETA FİNAL MAÇI GİBİYDİ!

Belçika maçı ile yarı finaldeki Polonya maçı adeta final maçı gibiydi. Her iki maçta da heyecan doruğa çıktı. Nefesler kesildi. Belçika’yı 3-2 yenen Sultanlar yarı finalde de Polonya ile kıran, kırana mücadele etti. Sultanlar Polonya karşısında 2-1 gerideyken 4. Seti 33-31 alıp maçı karar setine taşıdı. Sultanlar karar setinde saha değişimini 8-7 geride tamamlamasına rağmen seti 15-11 alıp maçı da 3-2 kazanıp finale yükseldi.

SULTANLAR FİNALDE ALMANYA’DAN RÖVANŞI ALIP HEDEFE ULAŞTI1

Grubun ilk maçında Almanya’ya 3-1 mağlup olan Sultanlar finalde bir kez daha Almanya ile karşı, karşıya geldiler. Final maçında takım halinde çok iyi bir oyun ortaya koyan Sultanlar maçı 25-17, 25-19 ve 25-22 setlerle 3-0 kolay kazandı. Olimpiyat’ın yolunu tuttu. Olimpiyat elemelerinin en değerli oyuncusu olarak Meryem Boz seçildi. Eda Erdem ile Simge Aköz de rüya takımında yer aldı.

BEKLE BİZİ TOKYO GELİYORUZ!

Tokyo’da 24 Temmuz 09 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarına katılacak olan Sultanların rakipleri Japonya, Sırbistan, Çin, ABD, Brezilya, Rusya, İtalya, Kenya, Arjantin ve Güney Kore. Bu güçlü ve tecrübeli takımlar arasında derece almak kolay değil. Ama sporcularımız kendilerine güveniyorlar. Bizlerde Sultanların dereceyle döneceklerine inanıyoruz. Yolları şimdiden açık olsun. Bekle bizi Tokyo geliyoruz.