Beşiktaş'tan millilere jest!

Beşiktaş'tan millilere jest!

Beşiktaş yönetimi, Ampute Futbol Milli Takımı'nın finale yükseldiği takdirde bu mücadelesini Vodafone Park'ta oynayabileceğini duyurdu.

Beşiktaş yönetimi örnek bir davranışta bulundu. Siyah-beyazlı kulüp,  Avrupa Ampute  Futbol Şampiyonası'nda mücadele eden Ampute  Futbol Milli Takımı'nın  Rusya'yı 2-1 mağlup ederek, yarı finale yükseldiği karşılaşma sonrasında açıklama yapan oyuncu Gazi  Osman Çakmak'ın, "Finali Vodafone Park'ta oynamak isteriz" sözlerine cevap geldi. Siyah-beyazlı yönetim, Ampute  Futbol Milli Takımı'nın finale yükseldiği takdirde çim bakımına ara verileceğini belirterek, final mücadelesinin Vodafone Park'ta oynanabileceğini duyurdu.  Beşiktaş'tan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"BAKIM ÇALIŞMALARINA BAŞLAMIŞTIK"

"Vodafone Park'ın zemininde 1 Ekim 2017 Pazar günü oynanan  Beşiktaş -  Trabzonspor maçının hemen ertesinde, 2 Ekim 2017 Pazartesi günü milli maç arası ve arkasından gelen ilk maçımızın  Gençlerbirliği takımıyla deplasmanda,  Ankara'da oynanacak olması nedeniyle, 20 gün süreyle kapsamlı bir bakım çalışması başlatılmıştır.

Bakım çalışması Ağustos sonu itibarı ile planlanmış olup dünyanın en güzel statlarından biri olan Vodafone Park'a yakışan bir zemin oluşturmak amacıyla halihazırda devam etmektedir.

"TÜM MAÇLAR, VODAFONE PARK DIŞINDA OYNANACAK ŞEKİLDE HAZIRLANMIŞTI"

Bu çalışma kapsamında  Beşiktaş'ımızın milli maç arasında yapacağı hazırlık maçı da dahil olmak üzere, tüm karşılaşmalar Vodafone Park dışında bir sahada oynanacak şekilde planlanmıştır.

Vodafone Park'ta oynanması planlanan resmi ve gayrı resmi muhtemel karşılaşmalar noktasında bu durum  Türkiye Futbol Federasyonu ile de paylaşılmıştır.

"GAZİ OSMAN ÇAKMAK'IN SÖZLERİ BİZİ ETKİLEDİ"

Bununla birlikte Ampute  Futbol Milli Takımımızın EAFF  Avrupa Ampute  Futbol Şampiyonası'nda çeyrek finalde son dünya kupasının sahibi  Rusya'yı 2-1 mağlup ettiği maç sonrası Ampute Milli Takım'ımız oyuncularından Gazi  Osman Çakmak'ın yayıncı kuruluşa "Finali Vodafone Park'ta oynamak istiyoruz" sözleri ülkemizin her ferdi gibi bizi de duygulandırmış, derinden etkilemiştir.

"STADI HAZIRLIYORUZ"

Bu vesileyle  Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu bugün yarı final karşılaşmasına çıkmadan önce hem Ampute Milli Takımımıza final yolunda yeni bir moral ve motivasyon kaynağı hem de "Türkiye'nin Mutluluk Merkezi" olan Vodafone Park'ın yeni bir milli zafere ev sahipliği etmesi hayaliyle devam eden zemin bakım çalışmasını yarıda keserek, finale yükseleceğine tüm kalbimizle inandığımız Ampute Milli Takımımızın final karşılaşmasını yapması için hazırlanması kararı almıştır.

Millilerimize bugün oynayacakları yarı final karşılaşmasında başarılar diler, finale yükseldikleri taktirde Vodafone Park'ta oynanacak final karşılaşmasında büyük  Beşiktaş ailesi olarak tüm kalbimizle ve gururla yanlarında olacağımızı kamuoyuna saygılarımızla duyururuz."