Büyükçekmece Belediyesi’nin altyapısını Schalke 04 yetiştirecek

Büyükçekmece Belediyesi’nin altyapısını Schalke 04 yetiştirecek

Schalke 04 Kulübü Başkanı Gerhard Rehberg, Büyükçekmece Belediyesi’ni ziyaret ederek, Schalke 04 paralelinde Büyükçekmece Belediyesi Spor Akademisi sporcu eğitimi programlarını başlattı.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Çocuklarımızı futbol altyapısında dünyanın en iyilerinden biri olan Schalke 04’e emanet etmekten çok mutluyum. Nasıl ki Schalke 04 altyapısından dünyaca ünlü futbolcular yetişmişse bizden de böyle sporcular çıkacağına inanıyorum” dedi.  
Protokol imzalanmıştı
Gerhard Rehberg, ilk aşama olarak Schalke 04’ün altyapı eğitim ve antrenman programının Büyükçekmece Belediyesi Spor Akademisi eğitim ve antrenmanlarında uygulanacağını belirtti. Büyükçekmece Belediyesi’nin Almanya’daki kardeş şehri Gelsenkirchen’ın takımı olan dünyaca ünlü Schalke 04 ile Büyükçekmece Belediyesi Spor Akademisi ile daha önce bir eğitim protokolü imzalanmıştı. 
Tesisleri gezdi
Schalke 04 Başkanı Gerhard Rehberg ve Schalke 04 Kulübü Disiplin Kurulu Başkanı Joachim Dohm, Spordan Sorumlu Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Başak Sancar’ı da ziyaret ederek tesisleri gezdi ve altyapı hakkında bilgi aldı. Başak Sancar,  “Türk futboluna genç yetenekler kazandıracak önemli bir projeyi hayata geçireceğiz” diye konuştu.