Demirören: Yabancı sınırı konusunda Erdoğan'ın beyanatlarını önemsiyoruz

Demirören: Yabancı sınırı konusunda Erdoğan'ın beyanatlarını önemsiyoruz

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, spor gündeminde son dönemde yer bulan 'yabancı kuralının' bu sezon değişmeyeceğini ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'yabancı sınırının azaltılması' yönündeki beyanatlarını önemsediklerini söyledi.

Riva'da düzenlenen ve Ampute Futbol Takımı'nın ödüllendirildiği törende gazetecilerle bir araya gelen ve video hakeme karşı olduğunu da söyleyen Demirören, gerekçe olarak 'futbolun güzelliğini öldüreceğini' düşündüğünü aktardı.

Hürriyet'ten İsmail Er'in haberine göre Demirören şöyle konuştu: "Video hakem sistemine karşıyım. Çünkü futbolun güzelliğini öldürür. Kulüpler Birliği istiyor, ocak ayına yetişmesi zor ama uğraşıyoruz. UEFA testlerden sonra onay verecek. Benim şahsi görüşümü soruyursanız, lig devam ederken sistem değişmez, sezon sonuna kalır diye düşünüyorum.


'YABANCILAR LİGDE KALİTEYİ YÜKSELTTİ'

Yabancı oyuncunun gelmesi ile futbolda kalite yükseldi, yerli oyuncu fiyatları düştü. Tribünlerin dolması da kaliteli yabancıdan dolayı. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor.

Yabancı kontenjanı 2019'a kadar geçerli. Şu an için yeni bir düzenleme olmaz sınırsız kaldırılması için. Ancak sezon sonunda yedek kulübesinde bekleyen yabancı sayısı azaltılabilir. Biliyorsunuz bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımızın (Recep Tayyip Erdoğan) beyanatları var. Bu beyanatları önemsiyoruz. Cumhurbaşkanımızın sözleri ilk yönetim kurulu toplantımızda sahadaki Türk oyuncu sayısını nasıl artırırız bunun çalışmasını yapacağız.

'PALABIYIK 7 KARAR VERDİ, 5'İ DOĞRU'

Hakemler günah keçisi ilah ediliyor. Kulüpler ve teknik adamlar, yanlış transferler tercihlerini, sahaya sürülen yanlış kadroları sorgulamayıp, sadece hakemler üzerinde yoğunlaşıyor. Dünyanın her tarafında hakem hatası oluyor, Avrupa Şampiyonası'nda da, Dünya Şampiyonası'nda da ama hiçbir ülkede bu kadar tartışılmıyor. Mesela Ali Palabıyık, derbide 7 karar verdi. 5'i doğru, biri yardımcısının hatası (Negredo'nun golü). Diğeri Cenk'in ayağına basılmasında penaltı olayı. Ama onu ekrandan tekrar pozisyonlarda herkes gördü. O pozisyon yaşanırken kimse fark etmedi."