En değerli kulüpler açıkladı: Listede Türkiye'den sadece bir takım yer aldı

En değerli kulüpler açıkladı: Listede Türkiye'den sadece bir takım yer aldı

Avrupa futbolunda 2022'nin en değerli kulüpleri sıralamasında Real Madrid, 3 milyar 184 milyon Euro ile zirvede yer aldı. Listede Türkiye'den yer alan tek takım olan Galatasaray, 344 milyon Euro ile 27. sırada yer aldı.

Football Benchmark'ın Avrupa kulüplerini ekonomik olarak değerlendirdiği 2022 raporu yayımlandı. Listedeki tek Türk takımı ise Galatasaray oldu.

Bu yılla birlikte 7. kez yayımlanan rapora göre Avrupa'daki en değerli kulüpler sıralamasında zirve Real Madrid'in oldu. Sıralamada, 3 milyar barajını tek geçen takım Real Madrid olurken rapora göre İspanyol devinin güncel değerinin 3 milyar 184 milyon Euro olduğu kaydedildi.

La Liga'da şampiyonluğunu ilan eden ve Şampiyonlar Ligi finalinde Liverpool'la karşılaşacak Real Madrid'i Manchester United ve ezeli rakibi Barcelona takip etti.

MANU İKİNCİ SIRADA

Premier Lig'de kötü bir sezonu geride bırakan Manchester United, 2 milyar 883 milyon Euro değerleme ile ikinci sırada kendisine yer buldu. Barcelona ise 2 milyar 814 milyon Euro ile Avrupa'nın en değerli üçüncü kulübü oldu.

TEK TAKIM GALATASARAY

Açıklanan raporda, en değerli 30 takım arasında Süper Lig'den Galatasaray yer aldı. Önceki rapora göre yüzde 0.3 değer kaybı yaşayan Galatasaray, 344 milyon Euro ile 27. sırada yer aldı.