Enes Ünal şaşkınlığı! Real Madrid maçına ilk 11'de çıktı

Enes Ünal şaşkınlığı! Real Madrid maçına ilk 11'de çıktı

Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın hazırlık maçları aday kadrosuna sakat olduğu için çağrılmayan Enes Ünal, İspanya La Liga'nın son haftasında herkesi şaşırttı. TFF'nin kasık adalesinde yırtık olduğu şeklindeki açıklamasından sadece bir gün sonra Enes Ünal, Real Madrid maçına ilk 11'de çıktı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Milli Takım'ın İran, Rusya ve Tunus ile yapacağı hazırlık maçları aday kadrosunu açıkladığında Enes Ünal, Ömer Toprak, Emre Mor ve Caner Erkin'in sakatlıklarından dolayı çağrılmadığını duyurmuştu. Ancak İspanya La Liga ekiplerinden Villarreal'de forma giyen Enes Ünal, ligin son haftasında Real Madrid ile oynanan maça ilk 11'de başlayarak şaşkınlık yarattı.

Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın hazırlık maçları aday kadrosunu açıklayan TFF “Baldır adalesinde yırtık bulunan Ömer Toprak, kasık adalesinde yırtık olan Enes Ünal, ayak bileğinden sakatlık geçiren Emre Mor ve dizinde sakatlık olan Caner Erkin’e milli takım daveti yapılmadı” denilmişti. Enes Ünal'ın açıklamanın yapılmasından bir gün sonra ilk 11'de maça çıkması ve 67 dakika sahada kalması soru işaretleri yarattı. Enes Ünal, 67. dakikada yerini Roger Martinez'e bıraktı.

İspanya La Liga'nın 38. haftasında Real Madrid'i konuk eden Villarreal, 11. dakikada Gareth Bale ve 32. dakikada Cristiano Ronaldo'nun golleri ile 2-0 geriye düştüğü maçta 70. dakikada Roger Martinez ve 85. dakikada Samu Castillejo ile beraberliği kurtardı.