Fatih Altaylı: 'Ay'a roket mi yolluyorsunuz şerefsizler!'

Fatih Altaylı: 'Ay'a roket mi yolluyorsunuz şerefsizler!'

Gazete Habertürk yazarı Fatih Altaylı'nın EURO 2016'dan elenen Milli Takım'la ilgili şok sözler söyledi.

EURO 2016'da Hırvatistan ve İspanya'ya yenilen A Milli Takım, son karşılaşmasında Çek Cumhuriyeti'ni mağlup etmiş ancak bu sonuç en iyi 3.'ler arasına girmemize yetmemişti. Futbolcuların performansından çok prim tartışmaları gazetelerin manşetlerinde yer almıştı. Turnuvadaki görüntümüz ve prim tartışmalarına futbolcuların verdiği tepkiler ile ilgili konuşan Fatih Altaylı'nın açıklamaları sosyal medyada büyük beğeni topladı. Altaylı, Twitter'da en çok konuşulanlar arasına girdi. İşte dün yayınlanan programda Fatih Altaylı'nın yaptığı açıklamalar:
"TURNUVANIN UZAK ARA EN KÖTÜ TAKIMI TÜRKİYE"

"Bizim Milli Takım kadar duran, bizim Milli Takım kadar yan pas, geri pas yapan, bunun sonucunda pres yiyip sürekli top kaptıran başka bir takım görmedim. Yani turnuvanın uzak ara en kötü takımı Türkiye. Türkiye'ye benzer kötülükte başka bir takım yok." "Herkes sonuç odaklı zannediyor Türk halkının öfkesini... Türk halkının ve medyasının kızgınlığı sonuç odaklı değil. Biz İspanya'ya yenilebiliriz, 3-0 da yeniliriz, 5-0 da yeniliriz. Hırvatistan'ı, Çek Cumhuriyeti'ni yenebilirsin, yenilebilirsin. Dün Macaristan 4 tane yedi. Utanç verici bir top mu oynadılar? Hayır. Hiç bırakmadılar maçı. Böyle bir durumda Milli Takım'ın kötü oynaması bir eleştiri nedeniydi."
"KİMSİNİZ SİZ!"

"Bir diğer nedeniyse Türk Milli Takımı'nın artık giderek Türk insanına egemen olan tarzıydı. Sürekli bir höt-söt! Hadi lan, ne höt-sötü! Kimsiniz siz! 'Beni eleştiremezsiniz' diyorlar, niye eleştirmeyeyim! Ben senin paranı veriyorum, ben o decoder'ı aldığım için sen futboldan para kazanıyorsun. Ben o tribüne gittiğim için futboldan para kazanıyorsun. Ben olmasam sen yoksun! Sen nasıl dönüp bana konuşuyorsun. Hadi lan, sen kimsin! Dur bir 5 dakika yerinde. Tamam biz sizin hakkınız veriyoruz.
"AYA ROKET Mİ YOLLUYORSUNUZ BE ŞEREFSİZLER!"

"Bununla ilgili yazdıklarımda haklarını savunmaya çalışıyorum. Ama o üstten bakan, 'sen kimsin ki bana laf söylüyorsun' tarzı... Türkiye'de bir kişiye tahammül ediyoruz mecburen, hadi ikiye edelim. Bütün bir Milli Takım'a hocasından en kıtipiyoz oyuncusuna kadar ben tahammül edemem bu havada. Sen kimsin ulan! Defol git! Asgari ücretin 400 dolar olduğu ülkede alacaksın 2.5-3 milyon euroları alacaksın, prim listeleri de burada... İki tane kıçıkırık maç oynayıp büyük bir kısmetle üst tura çıkacaksın, finale kalacaksın, yarım milyon euro prim alacaksın, sonra dönüp vıdı vıdı diyeceksin. Eleştirim ben, sen de dinlersin. Dersin ki 'özür dilerim, hata yaptık, eksik hazırlandık..." Alttan alırsın ya. Hem suçlu güçlü! 'Hata yaptık, istifa ediyorum, milli takımı bırakıyorum...' neyse eyvallah dersin. Bunlar da insan dersin. Ama kalkıp da bir de horozlandığın zaman, 2 maç kaybedip 1 maç kazandığında kıçın tavana kadar yükseliyorsa, hadi lan derim ben de sana... Hadi lan, defolun gidin! Kazandın da ne oldu, bir yere mi çıktın? Elenirsin de orada birileri elenecek. Tavır kardeşim, tavır, tavır... Ulan biraz alttan al. Sürekli bir öfke! 'Sana gösteririm, sana bilmemne yaparım...' Sen kimsin ulan! Aya roket mi yolluyorsunu be şerefsizler! Üç kuruşluk top oynayacaksınız. Oynayamadın, ona da eyvallah. Bakın kızmıyorum, oynayabilirsin. Ama o havadan konuşma tonu, ona posta, buna posta... Siz kimsiniz kardeşim, siz kimsiniz ya!"
"EMRE MOR BU REZİLLİĞİN İÇİNDE BÜYÜMEMİŞ"

"İnternete koymuş birisi. En güzel fotoğraflardan birisi o. Emre Mor çocuk gibi seviniyor, gole sevinen bir insan. Öbürünün suratında bir öfke, bir hırs. Sen dur be kardeşim. Sevin ulan, bizi de sevindir. 18 yaşında çocuk belki de odasına Modric'in posterini asıyordur. Ne var yani, ayıp mı? Forma değişmekten ne farkı var? Ne kadar hoş, ne kadar insani... Çocuk Danimarka'da büyümüş kardeşim. Burada bu rezilliğin içinde büyümemiş. Size söyleyeyim, Emre Mor yarın bir Türk takımına transfer olsun, gör Emre Mor'u. Uyar çünkü buraya. Burası insanı bozan bir yer kardeşim! En tepeden, en alta böyle bir bozulma."
"BÖYLE BİR MİLLİ TAKIM OLMAZ"

"Milli Takım'ın iletişim boyutu zaten başka bir alem. Bir prim listesi dolaşıyor. Doğru mu yanlış mı? Bir açıklama yok. Milli Takım oradan parça parça geliyor, bir açıklama yok. Biz millet olma özelliğimiz kaybettik son 5-10 senede. Milli Takım da takım olma özelliğini kaybetti. Biz Türkiye'de çok şeyleri çok hızlı kaybediyoruz. Bunun sonu hiç iyi değil. Bunu herkes bilsin. Böyle bir milli takım da olmaz, böyle bir ülke de olmaz, böyle bir millet de olmaz, böyle bir yaklaşım da olmaz, böyle bir höt-zötçülük de olmaz. Olmaz kardeşim."