Fenerbahçe taraftarı stada vardı!

Fenerbahçe taraftarı stada vardı!

Süper Lig'in 9. haftasındaki Galatasaray-Fenerbahçe derbisini takip edecek sarı-lacivertli taraftarlar, Türk Telekom Stadı'na geldi

Derbiyi izlemek isteyen  Fenerbahçe taraftarları, ilk olarak Ülker Stadı önünde toplanırken, burada üst aramaları ve Passolig kartlarının kontrolünün ardından 40 otobüsle yola çıkarıldı.

2 BİN FENERBAHÇELİ TARAFTAR GELDİ

Polis kontrolünde  Türk Telekom Stadı'na ulaşan 2 bini aşkın taraftar, yoğun güvenlik önlemleri altında tribünde kendileri için ayrılan bölüme alındı.

OTOBÜSÜN CAMLARINI KIRAN TARAFTARLAR GÖZALTINA ALINDI

Galatasaray-Fenerbahçe derbisi öncesi  Fenerbahçe taraftarlarını taşıyan otobüslerden birinin camı kırılırken, bu araç içindeki kişiler stada sokulmayarak, gözaltına alındı.

Camı kırılan otobüs,  Türk Telekom Stadı önünde güvenlik güçlerince çembere alınırken, içinde bulunan taraftarların inişine izin verilmedi.

CAMLARI KIRAN TARAFTARLARIN DERBİYİ İZLEMESİNE İZİN VERİLMEYECEK

İlk anda bazı taraftarlar güvenlik güçlerini aşıp, diğer taraftarların arasına karıştı. Otobüs, içinde bulunan yaklaşık 30 kişiyle birlikte statta emniyet güçlerinin yer aldığı alana götürüldü. Bu taraftarlara gözaltı işlemi yapıldığı ve derbi maçı izlemelerine izin verilmeyeceği aktarıldı.

MAÇTAN ÖNCE UYARI YAYINLANMIŞTI

Maç öncesi yapılan İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısında, taraftarlar için organize edilen otobüslerde oluşabilecek herhangi bir maddi hasar durumunda, emniyet birimlerinin sorumluları derhal tespit ederek, haklarında 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun uyarınca işlem yapacağı, hasarları yapanların tespit edilememesi halinde, otobüse binen tüm taraftarlara yasal işlem uygulanacağı açıklanmıştı.

Öte yandan, stada gelmelerine karşın bu müsabaka için biletlerinin olmadığı tespit edilen taraftarlar da yine içeri alınmadı.