Fenerbahçe'de Mehmet Tahir Sarıoğlu istifa etti

Fenerbahçe'de Mehmet Tahir Sarıoğlu istifa etti

Fenerbahçe'de yönetim kurulu üyesi Mehmet Tahir Sarıoğlu'nun sağlık gerekçesi ile istifa ettiği ve yerine İbrahim Kurban'ın getirilmesinin kararlaştırıldığı açıklandı.

“Şirketimiz Yönetim Kurulu üyesi Sn. Mehmet Tahir Sarıoğlu'nun sağlık gerekçesi ile istifasının kabul edilmesi suretiyle TTK 363 çerçevesinde; Şirketimizin 2017 yılından itibaren Kurumsal Yönetim İlkelerinin uygulanması açısından 2. grup şirketler kapsamına girmesi sonucu uyulması zorunlu hale gelen 4.3.4 numaralı ilke gereğince bağımsız üye olarak, Kurumsal Yönetim Komitesi tavisyesi ile Kurumsal Yönetim ilkelerinin 4.3.6 maddesinde düzenlenen bağımsız yönetim kurulu üyeliğine ilişkin kriterleri sağladığı tespit edilen ve bağımsızlık beyanını tarafımıza veren Sn. İbrahim Kurban'ın 2017 yılı olağan genel kuruluna kadar görev yapmak üzere seçilmesi ve yapılacak ilk Genel Kurul onayına sunulması Yönetim Kurulu'nun 20.10.2017 tarih ve 501 sayılı kararı ile kabul edilmiştir.”

Fenerbahçe Futbol A.Ş

İbrahim Kurban kimdir?

1959 yılında Denizli’de doğan İbrahim Kurban, 1982 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari İlimler Siyaset ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)’nda Uzman Yardımcısı olarak başladığı mesleki kariyerinde çeşitli görevlerde çalıştıktan sonra 1999 yılında Muhasebe Standartları Dairesi Başkanı oldu. Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK), İzmir Vadeli İşlemler Borsası (VOBAŞ), TAKASBANK gibi kurumlarda Yönetim Kurulu Üyesi görevini sürdüren İbrahim Kurban, 2013-2014 yılları arasında İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (IMKB)’nda Başkan Danışmanlığı yaptı. Evli ve 2 çocuk babası olan İbrahim Kurban, Bahçeşehir Üniversitesi’nde öğretim üyeliği görevini sürdürmektedir.