Fenerbahçe'den, oyuncuların forma değiştirmesine yasak!

Fenerbahçe'den, oyuncuların forma değiştirmesine yasak!

Fenerbahçe, maç için futbolculara verilmiş olan formaları karşılaşma bitiminde futbolculardan geri alıp açık arttırma ile satmaya başlayacağı açıklandı.

Fenerbahçe, kulübe maddi gelir sağlamak üzere yeni bir uygulama başlatıyor. Daha öncesinde Fenerbahçe, her maç için oyunculara iki tane forma veriyordu. Maç bitiminde futbolcular bu formaları rakip oyuncularla değiştiriyor ve bu şekilde hediyeleşiyorlar ya da formalar kendilerinde kalıyordu. Fenerbahçe yönetimi yeni sezon öncesi aldığı karar ile formaları maç sonunda futbolculardan geri alacak. 
 

Akşam gazetesinden Şafak Gözmen'in haberine göre, geçtiğimiz sezonun son bölümünde futbolculara ait formaların açık artırmada satılması ve gelir getirmesi sonrası bu sezon uygulama zorunlu hale getirildi. Sarı-Lacivertli yönetim futbolculara maç için verilen formaları karşılaşma bitiminde malzemeciye teslim edilmesi talimatı verdi. Bu nedenle futbolular artık rakip oyuncularla forma değiştiremeyecek ya da karşılaşma bitiminde evine götüremeyecek. Formalar maçlardan sonra açık artırmada satışa çıkartılıp, kulübe maddi gelir sağlanacak. Fenerbahçe'nin yaptığı bu uygulamanın Kulüpler Birliği toplantısında da örnek gösterildiği ve diğer kulüplerin de benzer uygulamalara gitme niyetinde olduğu öğrenildi. Fenerbahçe'de bu formaların satışı için fenerium.com'da bir de 'Açık artırma' bölümü bulunuyor. Geçen sezon Mesut Özil'in, Ankaragücü maçında giydiği forma burada 5 bin 600 TL'den satıldı.