Filenin Sultanları finalde!

Filenin Sultanları finalde!

A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2020 CEV Tokyo Olimpiyat Oyunları Avrupa Kıta Elemeleri yarı final maçında Polonya'yı 3-2 mağlup ederek, finale yükseldi.

Hollanda'nın ev sahipliği yaptığı organizasyonda mücadeleye iyi başlayan Polonya, Stysiak ve Smarzek-Godek ile file önünden bulduğu sayılarla mücadelenin ilk setini 25-19 kazanarak 1-0 öne geçti.
İkinci sete daha iyi savunma yaparak başlayan A Milli Takım Meryem Boz ve Hande Baladın ile üst üste sayılar bularak seti 25-18 kazandı ve skoru 1-1'e getirdi.
Karşılıklı sayılarla son derece çekişmeli devam eden oyunda Alagierska'nın sayılarıyla oyunda kontrolü ele alan Polonya, üçüncü seti 25-23 kazanarak 2-1 öne geçti.
Büyük mücadeleye sahne olan 4. sette de takımlar birbirine üstünlük kurmada zorlandı. Eda Erdem Dündar ve Zehra Güneş'in skora katkılarıyla oyunu lehine çeviren milliler, 45 dakika süren seti 33-31 kazanarak skoru 2-2'ye getirdi ve mücadeleyi final setine taşıdı.
Mücadeleyi 36 sayıyla tamamlayarak maça damga vuran Meryem Boz'un file önündeki etkili performansının yardımıyla final setini 15-11 alan Türkiye, müsabakayı 3-2 kazanarak adını finale yazdırdı.

Karşılaşma sonunda büyük sevinç yaşayan milliler, bu sonuçla birlikte 2020 Tokyo Olimpiyatları’nın kapısına geldi. Finalde Almanya ile karşılaşacak olan ay yıldızlılar, kazanması durumunda olimpiyat biletini cebine koyacak.