G.Saray'dan Serdar Aziz'e 4 milyon Euro+futbolcu

G.Saray'dan Serdar Aziz'e 4 milyon Euro+futbolcu

Bursaspor’a 4 milyon Euro+futbolcu teklifinde bulunan sarı-kırmızılı kulüp, ezeli rakibini transferde saf dışı bırakarak 25 yaşındaki stoperi kadrosuna katmayı hedefliyor!

Geçen sezon ligde gol yeme (49) rekoru kıran Galatasaray'da transferde öncelik savunmaya verildi. Schalke ile sözleşmesini uzatmayan Alman asıllı Rus milli stoper Roman Neustadter ile üç yıllık anlaşma sağlayan sarı-kırmızılılar, şimdi de rotasını Beşiktaş'ın da transfer listesinde olan Serdar Aziz'e çevirdi. Sportif A.Ş'ye giren Alp Yalman'ın bizzat bu transferle ilgilendiği ve Bursa'ya giderek yüz yüze görüşmelerde bulunduğu ortaya çıktı.
ROMAN İLE OYNAYACAK
Galatasaray'ın 25 yaşındaki savunma oyuncusu için 4 milyon Euro'luk teklif yaptığı, ayrıca kadrosunda düşünmediği oyuncuları da takas yoluyla Timsah'a göndermeye hazır olduğu öğrenildi. Sarı-kırmızılılar, 1.8 milyon Euro imza parası ve yıllık 1.8 milyon Euro garanti ücrete anlaştığı Roman Neustadter'in yanında oynatmayı istedikleri Serdar için şartları zorlama kararı aldı.
BONSERVİSİ 6 MİLYON EURO
Bursaspor Başkanı Ali Ay ise, Serdar Aziz için çok teklif aldıklarını belirterek, futbolcunun bonservis bedelinin 6 milyon Euro olduğunu açıkladı. Beşiktaş ile görüştüklerini belirten Ay, "Şu an bitmiş bir şey yok. Ama iki kulüp de istekli. 6 milyon Euro veren kulüple anlaşma sağlarız" diye konuştu. (Sabah