Galatasaray Avrupa'da ilk 5'te

Galatasaray Avrupa'da ilk 5'te

Galatasaray, Avrupa'nın en büyük 10 futbol ligi arasında sosyal medyada en fazla takipçiye sahip 5. kulüp olarak dikkat çekiyor.

Galatasaray, Avrupa'nın en büyük 10 futbol liginde bu sezonun şampiyonları arasında, sosyal medya platformlarında toplamda en fazla takipçiye sahip 5. kulüp olarak öne çıktı.

UEFA sıralamasına göre Türkiye'nin 9. sırada bulunduğu Avrupa'nın en büyük 10 liginin şampiyonları arasında, sosyal medya takipçi sayısında zirvede Real Madrid yer alırken, Paris Saint-Germain ikinci, Manchester City üçüncü, Inter dördüncü ve Galatasaray beşinci sırada yer aldı.

Galatasaray, Instagram'da 15,6 milyon, X'te 15,1 milyon, Facebook'ta 11 milyon ve YouTube'da 3 milyon olmak üzere toplamda 44,7 milyon takipçiye ulaştı.

EN FAZLA TAKİPÇİYE SAHİP 3. KULÜP

Sarı-kırmızılı ekip, sosyal medya platformu X'te Avrupa'daki şampiyonlar arasında en fazla takipçiye sahip 3. kulüp konumunda bulunuyor.

X'te yaklaşık 15,1 milyon takipçisi olan Galatasaray, 50,8 milyon takipçisi bulunan Real Madrid ve 17,6 milyon takipçisi olan Manchester City'nin ardından 3. sırada yer alıyor. Galatasaray'ı, 15 milyon takipçi ile Fransa'dan Paris Saint-Germain izliyor.

SOSYAL MEDYA GÜCÜ

İngiltere, İspanya, İtalya, Almanya, Fransa, Portekiz, Hollanda, Belçika, Türkiye ve Çekya liglerinin şampiyonlarının sosyal medya platformlarındaki toplam takipçi sayılarında İspanyol ekibi Real Madrid zirvede bulunuyor.

Real Madrid, Instagram'da 162 milyon, X'te 50,8 milyon, Facebook'ta 124 milyon ve YouTube'da 13,8 milyon olmak üzere toplamda 350,6 milyon takipçiye sahip. Real Madrid'i 139,71 milyon takipçiyle Paris Saint-Germain ve 129,85 milyon takipçiyle Manchester City takip ediyor.