Galatasaray-Fenerbahçe derbisi öncesi Antalya Arena karıştı

Galatasaray-Fenerbahçe derbisi öncesi Antalya Arena karıştı

Ziraat Türkiye Kupası'ndaki Galatasaray-Fenerbahçe finali öncesinde stat içinde ve çevresinde olaylar çıktı.

Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki Ziraat Türkiye Kupası finali öncesinde, taşkınlık yapan Galatasaray taraftarlarına Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) ile müdahale edildi.
Karşılaşma için sabah saatlerinden itibaren emniyet güçleri tarafından stat etrafında ve stadyuma ulaşan yollarda geniş güvenlik önlemleri alındı. Stadın çevresi demir bariyerlerle çevrilirken, bu bölgedeki otoparkların kullanımı İl Spor Güvenlik Kurulunun aldığı karar uyarınca kapatıldı. 
Saat 18.00'den itibaren taraftarlar stada alınmaya başlandı. Fenerbahçe taraftarları 100. Yıl Bulvarı üzerindeki güvenlik noktasından, Galatasaray taraftarları ise Meltem Mahallesi'ndeki girişten stada alındı.


Maç için çevre illerden de gelen çok sayıda sarı-kırmızılı taraftarın stada giriş sırasında taşkınlık yapması üzerine TOMA ile taraftarlara su sıkılarak müdahale edildi.


Bu arada, Galatasaraylı bazı taraftarların Fenerbahçe atkısı yaktığı görüldü.
Öte yandan, stada giriş sırasında oluşan yoğunluk nedeniyle güvenlik bariyerlerinin yıkılması sonucu bir taraftar başından yaralandı. Taraftara ilk müdahale polisler tarafından yapıldı.