Galatasaray'dan Aziz Yıldırım'a sert tepki!

Galatasaray'dan Aziz Yıldırım'a sert tepki!

Spor Toto Basketbol Ligi Play-off Yarı Final ilk maçında Fenerbahçe ile Galatasaray Odeabank maçı sonrası Sarı Kırmızılı kulüp maç içerisinde yaşanan olaylarla ilgili olarak sert bir mesaj yayınladı.

Spor Toto Basketbol Ligi Play-off Yarı Final ilk maçında Fenerbahçe ile Galatasaray Odeabank Fenerbahçe Ülker Sports Arena'da karşılaştı.

Karşılaşmada sinirler bir hayli gerildi ve bir pozisyonda Antic ile Göksesin Köksal karşı karşıya geldi.

Bunun üzerine yoğun itirazlarda bulunan Galatasaray cephesinde Ergin Ataman, hakemler tarafından teknik faul ile cezalandırıldı.

Olayların gerginliği ile sinirlenen Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ergin Ataman'ı  ve hakemleri protesto etti.

Galatasaray Kulübü, Spor Toto Basketbol Ligi play-off yarı finalinde Fenerbahçe’ye deplasmanda 93-79 yenildikleri maçtaki tavrı nedeniyle Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ı kınadı.

Sarı-kırmızılı kulübün internet sitesinde yer alan "Bu tabloyu şiddetle kınıyoruz." başlıklı mesajda, Aziz Yıldırım’ın el işareti yaptığı ve aynı karede Ergin Ataman’ın da bulunduğu bir fotoğraf paylaşıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Hem Galatasaray Erkek Basketbol Takımımızın hem de Türk Erkek Milli Basketbol Takımımızın başantrenörü olan Ergin Ataman’ın tüm iyi niyet çabasına ve yapıcı mesajlarına rağmen Ülker Arena’da maruz kaldığı bu tabloyu şiddetle kınıyoruz. Maç esnasında rakip kulübün başkanı tarafından sergilenen tutumun yorumunu da Türk spor kamuoyuna bırakıyoruz."