Galatasaraylı sporcular zehirlendi

Galatasaraylı sporcular zehirlendi

Galatasaray ile Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) arasında bugün saat 19.00'da oynanması gereken Kadınlar Basketbol Ligi play-off çeyrek final karşılaşması, ertelendi.

Abdi İpekçi Spor Salonu'ndaki karşılaşma öncesi Galatasaray Kulübü, TürkiyeBasketbol Federasyonu'na (TBF) başvurarak, bazı oyuncularının gıda zehirlenmesi geçirdiğini bildirdi ve maçın ertelenmesini talep etti.
Hürriyet'te yer alan habere göre, sarı kırmızılıların talebini değerlendiren TBF, önce ret cevabı verdi. Bunun üzerineGalatasaray ve AGÜ takımları ile hakemler karşılaşmanın oynanacağı salona geldi.Saat 19.00'da maçın başlaması gerekirken, 19.01'de TBF yetkilisi takımlara ve hakemlere maçın ileri bir tarihe ertelendiğini bildirdi.
Karşılaşmanın tarihi daha sonra belirlenecek.
YALÇINKAYA: SON ANA KADAR UĞRAŞTIK
Galatasaray Basketbol Şube Sorumlusu Ömer Yalçınkaya, olayla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Federasyon erteleme talebimizi önce reddetti. Ancak biz son ana kadar uğraştık, oyuncularımızın gıda zehirlenmesi geçirdiğini ve oynayamayacak durumda olduğunu bildirdik" dedi.
Sarı kırmızılı takımda Nevriye Yılmaz, Cansu Köksal, Dubjlevic, Martinez ve Wauters'ın zehirlenme sorunu yaşadığı belirtildi.