Gençlerbirliği taraftarından kombine isyanı

Gençlerbirliği taraftarından kombine isyanı

Gençlerbirliği taraftar grupları, aynı ligdeki diğer futbol takımlarının kombine biletlerine göre yaklaşık beş kat pahalı olan fiyatlar için isyan etti

Ankara merkezli Gençlerbirliği futbol takımının yönetim kadrosu, Gençlerbirliği taraftar gruplarının kombine isyanıyla karşı karşıya. 2019-2020 sezonunun kombine fiyatlarının açıklanmasıyla taraftarlar bilet fiyatları arasındaki uçurumu gördü. Aynı ligde yer alan diğer takımların kombine fiyatlarının 150-350 lira arasında seyretmesine karşın Gençlerbirliği kombinesi tam 1000 liradan satışa sunuldu. Bunun üzerine boykot başlatan taraftar grupları, konuyla ilgili protestolara başladı.

MÜŞTERİ DEĞİL TARAFTARIZ

Tribünlerden "Müşteri değiliz, taraftarız biz" sloganları atan taraftarlar, Ultras Kardeşler adlı taraftar grubu aracılığıyla da açıklama paylaştılar. Takımın başkanı Murat Cavcav'a fiyat kararını soran taraftar grubunun tam açıklaması ise şöyle kaydedildi:

Başkan Murat cavcav ve Gençlerbirliği yönetimine soruyoruz. Bu rakamları belirlerken neye göre karar verdiniz? Sizi etkileyen faktörler nelerdir? Nasıl bu fiyatlara karar verdiniz gerçekten çok merak ediyoruz. Amacınız nedir? Yıllardır bu armanın peşinde her yere giden, armasını savunan Gençlerbirliği taraftarlarını stadyumdan uzak tutmaya mı çalışıyorsunuz?

AÇIKLAMA BEKLİYORUZ

Ultras Kardeşler grubu, açıklamanın devamında taraftarları tepki göstermeye çağırarak "Bu meseleye tepki göstermemek ihanettir. Bu fiyatları savunacak birileri varsa taraftar arkadaşlarının emeğine ihanet etmiş demektir." dedi.

İsteklerinin makul olduğunu belirten grup, "Bedava bilet istemiyoruz, Böyle bir uygulamayı da kesinlikle kabul etmiyoruz. Kombineler 200TL olsun, kimse kayırılmasın. Bedava bilet verilmesin." şeklinde konuştu.

Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik krizden de bahsedilen açıklama şöyle sonlandırıldı:

Bu ekonomik bunalım zamanında paran yoksa maç izleme hakkın yok diyemezsiniz! Bilet fiyatlarını makul tutarsınız, gerçek arma sevdalıları da parasını verir, maça girer. Tıpkı geçen sezon olduğu gibi!

Bu yapılan emeğe saygısızlık, taraftara haksızlıktır!