Giuliano: Galatasaray derbisinde kazanan taraf biz olacağız

Giuliano: Galatasaray derbisinde kazanan taraf biz olacağız

Giuliano, Galatasaray - Fenerbahçe mücadelesini dünya derbisi olarak belirledi. NTV Spor'a konuşan Brezilyalı oyuncu, derbide alınabilecek sonuçları değerlendirdi.

Fenerbahçe’ nin Brezilyalı futbolcusu Giuliano Galatasaray derbisi öncesinde NTV Spor’a açıklamalarda bulundu.

Giuliano, Türk Telekom Stadyumu’ndan alınacak beraberliğin kötü sonuç olmayacağını belirtti. 27 yaşındaki oyuncu ayrıca forvet arkası oynadığı zaman kendisini daha iyi hissettiğini belirtti.

Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki ezeli rekabeti bildiğini söyleyen Brezilyalı futbolcu, “İki takım arasında çok büyük bir rekabet olduğunu biliyorum. Bu konuda bilgi sahibiyim. Taraftarlar ve kulüp açısından da daha önce derbi maçlar belirleyici maçlar olmuştur. Kendimizi çok iyi hazırlamalıyız. İyi bir futbol sergilemek ve galibiyet almak için oynayacağız. Bizim açımızdan çok önemli bir maç olacak.” dedi.

“BERABERLİK ÇOK KÖTÜ DEĞİL. MAĞLUBİYET…”

Galatasaray deplasmanında alacakları beraberliğin kötü olmayacağını sözlerine ekleyen başarılı futbolcu, “Derbilerde favori hiçbir zaman olmaz. Derbiler anların belirleyici olduğu maçlardır. Galatasaray iyi bir performans yakaladı. Namağlup bir şekilde gidiyorlar. Karşılarında biz olacağız. Skorlarımızı da daha iyiye taşıyoruz. Gelişiyoruz. Elimizden geleni yapacağız. Umuyorum ki derbi maçı kazanan taraf biz olacağız.” ifadelerini kullandı.

Sahaya galibiyet için çıkacaklarını söyleyen Giuliano, “Galatasaray – Fenerbahçe derbilerini takip ediyordum. Bir dünya derbisi. Galatasaray – Fenerbahçe derbisini dünyada ilk 5’e koyabilirim. 1 numara ise Real Madrid – Barcelona’dır. Galatasaray galibiyeti bizi yukarı çıkarır. Rakibimizin önemli maçları başlayacak. Bana göre beraberlik de çok kötü değil. Eğer mağlubiyetle dönersek ligin geri kalanı için işi zorlaştırmış oluruz. Yenildiğimiz takdirde ipler el elimizde olmaz, durum sadece bize bağlı olmaz. Hep rakiplerimizin alacağı sonuçları beklemek zorunda kalırız. Şampiyonluk düşencesinde olan bir takımız ve mutlak galibiyet için sahaya çıkacağız.”  yorumunda bulundu.