Hakemleri statta rehin alan eski başkan TFF başkanlığına aday oldu! Fenerbahçe taraftarı şok oldu

Hakemleri statta rehin alan eski başkan TFF başkanlığına aday oldu! Fenerbahçe taraftarı şok oldu

Bir dönem Trabzonspor'un başkanlığını yapan ve adı skandallarla anılan o isim TFF başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Bu karara karşı en çok Fenerbahçe taraftarı tepki gösterdi.

Trabzonspor'un eski başkanlarından olan o isim TFF Başkanlığı için adaylığını resmen ilan etti.

Tüm kulüplerin tepkisini çeken TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'den sonra yeni başkanın kim olacağı şimdiden merak ediliyor. TFF, yeni başkanını seçmek için seçime gidiyor. Şu anda Temmuz ayında yapılması planlanan kongrede başkan adaylarının sayısı her geçen gün artıyor.

raw-olayli-fbahce-trabzonspor-macinin-perde-arkasinda-neler-oldu-025068326.jpg

İBRAHİM HACIOSMANOĞLU TFF BAŞKANLIĞINA ADAY

Adaylığını ilan eden isimlerden en sonuncusu, Trabzonspor’un eski başkanlarından biri olan İbrahim Hacıosmanoğlu oldu. Hacıosmanoğlu, TFF Başkan adayı olduğu resmen ilan etti.

5664778418c7735464d952b9.jpg

TFF Başkanı olmak için kısa bir süre önce de Erdal Alkış, Servet Yardımcı ve Sebahattin Devecioğlu başkan adaylıklarını açıklamıştı.

Hacıosmanoğlu’nun TFF Başkanlığı için aday olduğunu öğrenen Fenerbahçeliler ise sosyal medyadan Hacıosmanoğlu hakkında çok sert eleştirilerde bulundular.

s-8a6e427683d9e15dd272b9e66611fef479e59eac.webp

HAKEM REHİN ALMA

Hakemlerin rehin tutulmasını azmettirdiği iddiasıyla Hacıosmanoğlu'na sekiz ay 10 gün, hakaret suçlaması nedeniyle Usta'ya sekiz ay hapis cezası verilmişti.

495238.jpg

CİNSİYETÇİ SÖZLER

Öte yandan Hacıosmanoğlu, cinsiyetçi açıklamalarıyla da gündem olmuştu. Hacıosmanoğlu hakkında “Öleceksek de adam gibi öleceğiz, kadın gibi yaşamayacağız. Bizi kadın gibi yaşatmaya da kimsenin gücü yetmez” demiş ve ‘kadınları aşağıladığı’ gerekçesiyle dava açılmıştı.

ibrahimhaci-tmvq-cover.webp

İBRAHİM HACIOSMANOĞLU KİMDİR?

İbrahim Hacıosmanoğlu, 21 Şubat 1966'da Trabzon'un Of ilçesinde geniş bir ailenin on birinci çocuğu olarak dünyaya geldi.

Kimlikteki tam ismi İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu'dur. Ticaret işleriyle uğraşan Hacı Osman Hüseyin Efendi'nin oğludur.

Genç yaşlardan itibaren ticaretle meşgul olan Hacıosmanoğlu, organizasyon, petrol ve inşaat sektörlerinde pek çok işe imza attı.

Trabzonspor'da 2005-2007 yılları arasında başkan yardımcılığı, 2013 yılında ise Trabzonspor'un başkanı olarak görev aldı.

Trabzonspor’un başındayken sert açıklamaları dikkat çeken Hacıosmanoğlu, 27 Şubat 2012 tarihinde de TFF Başkanlığı için aday olmuş ancak seçilememişti.