Hataysporlu Atsu hala enkaz altında! Menajerinden arama kurtarma çalışmalarına tepki

Hataysporlu Atsu hala enkaz altında! Menajerinden arama kurtarma çalışmalarına tepki

Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve Hatay'da da büyük yıkıma yol açan depremde hala enkaz altında olan Hatayspor futbolcusu Christian Atsu’nun menejeri Nana Sechere, çalışmaların ‘aşırı yavaş’ ilerlediğini söyledi.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen ve Hatay'da büyük yıkıma yol açan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremde Hatayspor Sportif Direktörü Taner Savut ve Ganalı futbolcu Christian Atsu da göçük altında kalmıştı. Hatayspor Basın ve Dış İlişkiler Sözcüsü Mustafa Özat 7 Şubat’ta, Atsu’nun enkazdan yaralı olarak çıkarıldığını ancak Savut’un hala enkaz altında olduğunu söylemişti.

"HİÇBİR BİLGİ YOK"

Reuters’a konuşan Hatayspor teknik direktörü Volkan Demirel ise 8 Şubat’ta Atsu’yla ilgili "Henüz hiçbir bilgi yok, çıktığı ya da bir yerde olduğuna dair bir durum yok" diyerek Atsu’yu arama çalışmalarının devam ettiğini belirtmişti. Özat daha sonra medyada yer alan açıklamalarını geri çekmişti.

"BİR ÇİFT AYAKKABISINI VE TAM YERİNİ BULDUK"

BBC’nin aktardığına göre, Hatay’da bulunan menajer Nana Sechere, Atsu’nun odasının ‘tam yerini’ ve bir çift ayakkabısını bulduklarını söyledi.

"YAŞAM İŞARETİ VAR AMA DOĞRULAYAMIYORUZ"

Menejer ayrıca, termal kameraların enkaz altında en az beş yaşam belirtisi bulduğunu, ancak bu işaretleri doğrulamanın mümkün olmadığını söyledi.

"ÇALIŞMALAR AŞIRI YAVAŞ"

Çalışmaların ‘aşırı yavaş’ ilerlediğini, tercüman dahil daha fazla kaynağa ihtiyaç duyduklarını söyleyen Sechere, geciken çalışmalar sebebiyle insanların öldüğünü söyledi.

"TALİHSİZ"

Menejer, Hatayspor’un arama kurtarma çalışmalarında yanlarında olmamasının ‘talihsiz olduğunu’ da sözlerine ekledi: “Statüleri ve yerel bilgileriyle son derece yardımcı olurlar.”