Heyecan dorukta.... Galatasaray 38. başkanını seçiyor!

Heyecan dorukta.... Galatasaray 38. başkanını seçiyor!

Son şampiyon Galatasaray'da 4 başkan adayının yarıştığı seçimli olağan genel kurul büyük bir heyecanla devam ediyor. Saat 15.00 itibariyle oy kullanma işlemi sona erdi ve 4 bin 803 üyenin oy kullandığı açıklandı. Galatasaray Lisesi'nde yapılan Genel Kurul'da oy sayma işlemine geçildi... Sarı kırmızılılarda yeni başkan bir kaç saat içerisinde belli olacak.

TOPLAM:

Mustafa Cengiz: 317

Dursun Özbek: 268

Ozan Korkut: 91

Ali Fatinoğlu: 40

Galatasaray Kulübünün olağan genel kurul toplantısı saat 10.00’da başladı…

Sarı-kırmızılı kulübün 101. dönem yönetiminin belirleneceği genel kurul, Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda gerçekleştiriliyor.

Genel kurulda ilk olarak kongre divan başkanlığına Metin Aslan seçildi.

Mustafa Cengiz, Dursun Özbek, Ozan Korkut ve Ali Fatinoğlu’nun başkanlık yarışı vereceği kongrede, saygı duruşu ile İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, sandık görevlilerinin onaylanması işlemine geçildi. Saat 15.00 itibariyle oy kullanma işlemi sona erdi ve toplam 4 bin 801 üyenin oy kullandığı açıklandı.

Başkan adayları oy kullanımının başlamasından önce konuşmalarını gerçekleştirdi…

Galatasaray başkan adayı Mustafa Cengiz: “Özgür karar ve kanaat, Galatasaray kongre üyelerine ait. Bana oy verecek olan ya da vermemeyi tercih eden herkese teşekkür ediyorum”

Galatasaray başkan adayı Ali Fatinoğlu: “Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu kupasını Galatasaray müzesine getirmeyi biz çok istiyoruz. Umarım bu kupayı getirmek de bize nasip olur.”

Galatasaray başkan adayı Dursun Özbek: “Bu seçimde, ben ve arkadaşlarım Galatasaray’ı üreten bir Galatasaray yapmak için aday olduk. Takımımız şampiyonluğa koşarken, seçim çalışması yapmadık ve kısa sürede projelerimizi anlatmaya çalıştık.”

Galatasaray başkan adayı Ozan Korkut: “Sadece fikirlerimizi projelerimizi ve vizyonumuzu anlattık. Boş vaatlere girmeden, doğruları söyledik. Kırıcı söylemlerden uzak durduk. Ekibim 6 ayrı başkanla çalışmış, 24 yıl tecrübesi olan üyelerden oluşmakta.”

Başkan adaylarından Mustafa Cengiz 9 numaralı sandıkta,

Galatasaray’da başkan adaylarının oy kullanacakları sandık numaraları belirlendi.

Mustafa Cengiz: 9

Dursun Özbek: 3

Ozan Korkut: 10

Ali Fatinoğlu: 14

Genel kurulda kongre divan heyetinin oluşturulup, açılışın yapılmasının ardından seçimlere geçilecek. Kongrede, kayıtları açık olup, aidatlarını yatırmış 8 bin 181 üyenin oy kullanma hakkı bulunuyor.

Üyelerin oylarını kullanabilmeleri için Galatasaray Lisesi’nde 20 sandık kurulacak ve saat 15.00’te oy kullanma işlemi sona erecek.

– Başkanlık için 4 aday

Galatasaray’ın olağan genel kurulunda 4 başkan adayı yarışacak.

Mevcut başkan Mustafa Cengiz ve ocak ayında yapılan olağanüstü genel kurulda koltuğunu kaybeden Dursun Özbek’in yanı sıra Ozan Korkut ile Ali Fatinoğlu üyelerden oy isteyecek.

Genel kurul üyeleri Mustafa Cengiz için gri, Dursun Özbek için sarı, Ozan Korkut için kırmızı, Ali Fatinoğlu için de mor renkli oy pusulalarını kullanacak.

– Adayların listeleri

Yeni dönemde başkanlığa talip olan 4 adayın yönetim kurulu aday listelerinde şu isimler yer alıyor:

Mustafa Cengiz:

Asil üyeler: Abdürrahim Albayrak, Yusuf Günay, Murat Ece, Kaan Kançal, Mahmut Recevik, Okan Böke, Dilek Kutlu, Dorukhan Acar, Ömer Cansever, Emre Erdoğan.

Yedek üyeler: Metin Karakaya, Banu Vahapoğlu Akgün, Erol Özmandıracı, Özgür Savaş Özüdoğru, İlber Aydemir.

Dursun Özbek:

Asil üyeler: Metin Öztürk, Nasuhi Sezgin, Taner Aşkın, Rıza Tevfik Morova, İbrahim Ziyal, Levent Yaz, Osman Kocaman, Ercüment Erdem, Niyazi Yelkencioğlu, Dikran Gülmezgil.

Yedek üyeler: Cenk Eyüboğlu, Osman Aral, Fırat Uygur, Ceyda Üçer, Kayhan Berberoğlu.

Ozan Korkut:

Asil üyeler: Tuncer Hunca, Şener Macun, Burak Elmas, Adnan Öztürk, Fehmi Naci Cansun, Başar Yücel, Cem Ersan, Mete İkiz, Reşit Sinanlı, İsmail Gökhan Esin.

Yedek üyeler: Burak Altınbaşak, Tuba Toprak Tuncel, Tunca Hazinedaroğlu, Cenk Soyer, Cemal Murat Akar.

Ali Fatinoğlu:

Asil üyeler: Deniz Gün Enön, Kemal Ersin Pirinç, Remzi Tözün, Ahu Yaşar Aydın, Levent Karadeniz, İbrahim Bozan, Cemal Dayıoğlu, Pınar Altuğ Tüfekçioğlu, Cenk Gönenç, Ali Araptarlı.

Yedek üyeler: Denizhan Ege, Arda Nal, Çetin Öner, Gürhan Ozanoğlu, Esat Akbülbül.

BAŞKAN ADAYLARI OYLARINI KULLANDI

Galatasaray Lisesi'nde gerçekleşen olağan seçimli genel kurulda başkan adayları oylarını kullandı. Dursun Özbek 3, Mustafa Cengiz 9, Ozan Korkut 10 ve Ali Fatinoğlu 14 numaralı sandıklarda oy verme işlemini yaptı. Oy kullandıktan sonra açıklama yapan Dursun Özbek, “Galatasaray için hayırlı olmasını diliyorum. Bu seçimde kazananın Galatasaray olmasını istiyorum” derken, mevcut başkan Mustafa Cengiz ise, “Galatasaray'da demokratik bir yarış oluyor. Sonuç ne olursa olsun, kazanan Galatasaray olacaktır. Gizli oy ve açık sayımın yapılıyor olması, Galatasaray'daki demokrasiyi ortaya koyuyor” açıklamasını yaptı. Ozan Korkut da sandık başında basın mensuplarına açıklamada bulunurken, “Galatasaray'daki demokratik seçimin güzelliği, seçimin bayram havasında geçmesini sağlıyor” ifadelerini kullandı.