Kasımpaşalı yıldızdın ilginç Ferguas anısı

Kasımpaşalı yıldızdın ilginç Ferguas anısı

Manchester United altyapısında yetişen ve 2005 yılında profesyonel olan Kasımpaşalı Markus Neumayr, 2003 yılında Frankfurt altyapısındayken Sir Alex Ferguson ile yaşadığı bir anısını paylaştı.

Spor Toto Süper Lig takımlarından Kasımpaşa’nın yıldız ismi Markus Neumayr beIN SPORTS’a özel açıklamalarda bulunurken, Alex Ferguson ile yaşadığı bir anıyı da paylaştı.
İşte Neumayr’ın o anısı;

“Çok şanslıyım ki gençlik hayallerimden birini gerçekleştirmiş oldum Manchester United’da oynayarak. Kendimi bu yüzden şanslı hissediyorum. Hayalini kurduğum şeyin gerçeğe dönüşmesiydi benim için.”

“16-17 yaşında okula bir çocuğun telefonunu bilmediği numara aradığı zaman her numara cevap vermiyorsunuz, benim için de aslında öyle bir şeydi. O aramaya cevap vermedim tanımadığım için. Daha sonra sesli mesaj bırakılmıştı. Sesli mesajı dinlediğimde onun Alex Ferguson olduğunu anlamıştım. İnanılmaz bir duyguydu. Kendimi kral gibi hissettim. Bütün arkadaşlarımla defalarca dinledik mesajı”

“Ferguson’un bana kattıklarını sadece futbolla kısıtlamamak lazım. Profesyonellik onun için çok önemliydi. Profesyonelliğin antrenmanlardan sonra başladığını öğretti. Gün içinde profesyonel bir futbolcunun yaşaması gerektiği gibi yaşamaktı onun için önemli olan. Antrenman bittikten sonra bir sonraki antrenmana kadar kendimizi nasıl yenilememiz gerektiğini bize öğretti”