Koronavirüs, basketbol maçına damga vurdu

Koronavirüs, basketbol maçına damga vurdu

Kadınlar Basketbol Süper Ligi'de Elazığ İl Özel İdare-Kayseri Basketbol maçı Elazığ İl Özel İdare Spor Kulübü'ndeki toplam 6 pozitif vakadan dolayı ileri bir tarihe ertelendiği duyuruldu.

Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 9. haftasında yarın oynanması gerektiği bilinen Birevim Elazığ İl Özel İdare Spor Kulübü-Kayseri Basketbol müsabakası corona virüsü vakalarından dolayı ertelendi. Elazığ ekibine yapılan korona virüs testleri sonucunda 4 basketbolcunun corona virüsüne yakalanmasıyla Kayseri Basketbol karşılaşmasının ileri bir tarihte oynanacağı duyuruldu.

Konuyla ilgili Elazığ İl Özel İdare Spor Kulübü’nden yapılan açıklamada şunlar söylendi:

“Birevim Elazığ İl Özel İdare Spor Kulübü Kadın Basketbol Takımımızın oyuncularına ve teknik ekibine bugün yeniden Covid-19 tanı testi yapılmıştır. Dört oyuncumuzun test sonuçlarının pozitif olduğu tespit edilmiştir. Oyuncularımız tedavi altına alınmıştır. Daha önce test sonucu pozitif çıkan iki oyuncumuz ise yurt dışında karantinadadır. Bu sebepten dolayı yarın oynayacağımız Bellona Kayseri Basketbol maçı daha ileri bir tarihe ertelenmiştir. Konu hakkında gelişme oldukça kamuoyuna bilgilendirme yapılacaktır.”