Ligden çekildiler!

Ligden çekildiler!

Hatayspor ve Yeni Malatyaspor Süper Lig'den çekildi.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Spor Toto Süper Lig'deki maçların 3-4 Mart'ta devam etmesini planladıklarını açıklamasının ardından depremin yıktığı illerden Hatay ve Malatya'nın futbol kulüplerinden açıklama geldi.

Büyükekşi, "Hatayspor Kulübü bugün yazı gönderdi. Bu sezon maçlarını oynamayacağını bize bildirdi. Gaziantep FK da ligden çekilmek isterse bu iki kulübümüzün hakları baki kalmak kaydıyla 17 takımla yola devam etmeyi planlıyoruz" ifadelerini kullandı.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, TFF 1. Lig'de yer alan Yeni Malatyaspor'un da ligden çekildiğini, bir başka çekilmek isteyen Adanaspor'un ise resmi başvurusunu beklediklerini açıkladı.

Yeni Malatyaspor Başkanı Ahmet Yaman, ligden çekilme kararı aldıklarını ve kararı Türkiye Futbol Federasyonu'na yazılı olarak ilettiklerini duyurdu.

"ŞEHRİMİZ HAYALET ŞEHRE DÖNÜŞTÜ"

Başkan Ahmet Yaman, "Türkiyemiz'in başı sağ olsun. Şu an bulunduğum durum içler acısı. Çok şükür yağış bitti en azından çalışmalar rahat bir şekilde devam edebiliyor. Enkazların başında birçok ekip müdahale ediyor. Zaman geçti ama enkazdan bir kişi bile canlı çıksa bizim mutluluğumuz oluyor. Enkaz altında burada binlerce kişi var. Şu an bulunduğumuz durum çok kötü, içler acısı. Şehrimiz hayalet şehire dönüştü, inanılmaz zor durumdayız. Yardımlar buraya ulaştı, onları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya çalışıyoruz. Yiyecek-içecekten yana sıkıntımız yok ancak büyük bir çadır ve konteyner ihtiyacımız var." ifadelerini kullandı.