Mehmet Büyükekşi, Fenerbahçe'yi tehdit etti

Mehmet Büyükekşi, Fenerbahçe'yi tehdit etti

Yüzlerce kulübün istifasını istediği TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Fenerbahçe'yi Türkiye Kupası üzerinden tehdit etti.

Fenerbahçe Spor Kulübü, 2 Nisan'daki kongrede Başkan Ali Koç liderliğinde Kadıköy'de bir araya gelmişti. Burada Ali Koç, kulübün Türkiye Kupası'na katılmama ihtimalini de ele almıştı. 

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un gelecek sezon Türkiye Kupası'na katılmama ihtimaline ilişkin konuşarak sarı lacivertli camiayı tehdit etti.

"KATILMAK İSTEMEYEN TAKIMLARLA İLGİLİ NELER UYGULAYACAĞIZ GÖRECEĞİZ"

Beşiktaş'ın Trabzonspor'u 3-2 yenerek Türkiye Kupası'nı kazandığı maç sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Büyükekşi, Ali Koç'un "Gelecek sezon Türkiye Kupası'na katılmayabiliriz" sözlerine "Önümüzdeki yıl talimatları açıkladığımızda katılmak istemeyen takımlarla ilgili neler uygulayacağız göreceğiz." yanıtını verdi.

Büyükekşi'nin bu sözleri, Fenerbahçe'nin Süper Kupa finalinde U19 takımıyla sahaya çıkıp sonrasında oyunu terk etmesi ve Ziraat Türkiye Kupası'na katılmama ihtimalini dile getirmesine bir gönderme olarak yorumlandı. Büyükekşi'nin sözleri ve konuşma sonrası gülümsemesi sosyal medyada Fenerbahçeli taraftarlar tarafından tepkiyle karşılandı.

ALİ KOÇ NE DEMİŞTİ?

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, yönetim kurulu listesini açıkladığı basın toplantısında TFF ve yönetimini sert bir şekilde eleştirmişti. Koç, gelecek sezonla ilgili şu ifadeleri kullanmıştı:

"Yol haritamızda gelecek sezon Türkiye Kupası'nda olmamak var. Gelecek sezon Türkiye Kupası'na katılmayı düşünmeyen başka kulüpler de var."