Panathinaikos, Fatih Terim'i gönderdi

Panathinaikos, Fatih Terim'i gönderdi

Yunanistan ekiplerinden Panathinaikos'u yöneten teknik direktör Fatih Terim, başarısız bir sürecin ardından takımdan gönderildi.

Panathinaikos'a geldiğinden beri adından söz ettiren teknik direktör Fatih Terim, Panathinaikos ile yollarının ayrıldığını açıkladı.

PAOK'a karşı alınan son 4-1'lik mağlubiyetin ardından şampiyonluk şansı kalmayan yeşil beyazlıların hocası Terim, veda mesajı yayımladı.

Terim, başkent Atina'da geçirdiği 6 ay boyunca kendisine destek veren Panathinaikos taraftarlarına, başkan Giannis Alafouzos ve kulüp çalışanlarına teşekkür ederken, yeşil-beyazlı ekibe başarı diledi. İşte Fatih Terim'in mesajı:

FATİH TERİM, PANATHINAIKOS'TAN AYRILDI

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada kulüpten resmen ayrıldığını açıklayan Fatih Terim şu ifadeleri kullandı;

"Geçtiğimiz Aralık ayından bu yana ekibimle birlikte var gücümüzle çalıştığımız Panathinaikos Futbol Kulübü'nde hedefimiz 2023-2024 sezonunu şampiyon tamamlamak, çok kıymetli Panathinaikos taraftarlarına 13 senedir kavuşamadıkları şampiyonluğu hep beraber yaşatmaktı. Dün akşam bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptığımız Sayın Başkan Alafouzos ile, 2024-2025 sezonu için planlarımızın uyuşmadığı sonucuna vardık. Bu değerlendirme neticesinde, profesyonel ilişkimizin devam etmemesinde karar kılındı.

Atina'da geçirdiğimiz altı ay boyunca bizi bağrına basan başta Panathinaikos taraftarlarına, Sayın Başkan Giannis Alafouzos'a, kulüp çalışanlarına ayrıca bana ve ekibime sevgi ve saygısını her fırsatta gösteren futbol kamuoyuna da çok teşekkür ediyorum. Panathinaikos kulübüne bundan sonraki süreçte en içten duygularımla başarılar diliyorum.

Yeni yollar ve yolculukların uzak olmadığı zamanlarda görüşmek dileğiyle."

ekran-goruntusu-2024-05-17-163732.png

FATİH TERİM'İN ATİNA KARNESİ

Panathinaikos'un başında 26 resmi maça çıkan Fatih Terim, bu maçlarda 14 galibiyet 6 beraberlik ve 6 mağlubiyet elde etmişti.